Futbalová reprezentácia do roku 2017 vstúpi prípravným duelom s Litvou, hrá sa v stredu 22. marca od 18.00 na Mestskom štadióne v Ústí nad Labem.

Je to generálka na nedeľné pokračovanie kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018, Česko sa predstaví v San Maríne.

“Verím, že sa na nedeľu dobre naladíme, aj keď je mi jasné, že zápas bude mať iný charakter ako v San Maríne. Štyri mesiace sme sa nevideli, to je vždy komplikácie. Navyše času veľa nie je. V pondelok bola len regenerácie a v deň zápasu si ešte niečo málo vyskúšame. Verím, že na to chalani pristúpi s chuťou, “dúfa kouč.

Plánuje, že do každého polčasu pošle inú jedenástku, ako to urobil pri svojej minuloročnej premiére proti Arménsku.Napríklad záložný rad môže poskladať len zo slávistu Sýkoru, utratil, Hušbauer i Barak. A na hrot dať ich spoluhráčov Škodu.

“Uvidíme, aj to je možné,” usmial sa kouč.

Komplikáciou je len zranenie útočníka Patrika Schick, ktorý proti Litve do hry nezasiahne, ale zostáva s tímom, ak by sa dal dokopy do nedele.

“Verím, že to zvládneme aj bez neho. Pri všetkej úcte k San Marínu, pre nás to sú povinné tri body, “poznamenal Jarolím.

Aby mal národný tím reálnu šancu na druhú priečku v skupine, z ktorej možno o šampionát bojovať v baráži, musia už len vyhrávať.Zo šiestich tohtoročných zápasov však hrá štyrikrát vonku (v Severnom Írsku, v Azerbajdžane, v Nórsku, v San Maríne) a doma len s favorizovaným Nemeckom a outsiderom zo San Marína.

Česko kvalifikáciu nerozehrálo dobre, v prvých troch zápasoch neskóroval a malo len dva body za remízy. Až domáci duel s Nórskom priniesol góly a víťazstvo.

“Bol by som rád, keby sme si proti Litve zdvihli sebavedomie. Góly, to je futbal, bez nich nemôžeme vyhrávať. Ak chceme aj v priebehu jesene hrať o postup, tak musíme najbližšie zápasy zvládnuť, “poznamenal kouč.

” Dôležitá je pre nás hra i výsledok. Aj keď k nemu sa dá doklopýtat všelijako, treba za pomoci šťastie.Ale ja by som bol rád, aby sme si mohli povedať, že sme vyhrali po kvalitnom výkone. “

Litva je v skupine F štvrtá za Anglickom, Slovinskom a Slovenskom, kde na jeseň podľahla 0: 4. Predtým remizovala so Slovinskom a v Škótsku, porazila Maltu.

“Na slovenskom to pre nich bol krutý výsledok, Slováci boli veľa produktívne. V poli hrali Litovci celkom slušne, majú šikovné hráča, ale mali problém vo finálnej fáze. Každopádne podceniť ich nemôžeme, “doplnil Jarolím.