Krušelnickij, ktorý spolu s manželkou Anastasiou Bryzgalovovou získal v Kórei bronz v mixe, mal pozitívny nález na meldonium. Látku, ktorá pomáha regenerácii a môže zvyšovať športový výkon, vraj bral iba pred jej zákazom v roku 2016. Kvôli užívanie meldonia napríklad dostala dištanc na 15 mesiacov ruská tenisová hviezda Maria Šarapovová.

V šoku bola po zverejnení dopingového podozrenia aj Nórka Kristin Skaslienová, ktoré v Kórei spolu s partnerom Magnusom Nedregottenem prehrala s Rusmi zápas o bronz. “Bola som z toho úplne perplex, keď som to čítala.Musela som si to prečítať dvakrát, než mi to došlo, než som pochopila, čo tam stojí, “priznala tridsaťdvaročná hráčka listu Aftenposten.

Nóri už z Pchjongčchang odcestovali domov a nové správy teraz čerpajú z internetu. “Bola by to obrovská škoda pre šport, ak by sa potvrdilo, že dopoval. Ale na bronzovú medailu by som nepovedala: Nie, ďakujem, či bude aj skúška B pozitívne, “povedala Skaslienová s tým, že chce ctiť prezumpciu neviny.

Curler však príliš nerozumejú tomu, prečo by si Krušelnickij vo fyzicky nenáročnom športu potreboval pomôcť dopingom. “Myslím, že aj veľa ľudí by sa tomu zasmiala a pýtala by sa, k čomu by doping v curling bol.Ani ja sama netuším, k čomu by nám mohol pomôcť, “uviedla Dupontovho.

Dnes sú síce Curler už bližšie predstavám o športovcoch, než tomu bolo napríklad v roku 1988, kedy bol kanadský skip Eddie Werenich požiadaný vedením zväzu , aby zhodil pár kilogramov, aby nerobil na olympiáde hanbu, napriek tomu si ani Ulsrud nedokáže predstaviť, že by niekto siahol k dopingu. “Je ťažké vidieť doping v curlingu. Možno ako metař, ale aj tak by bolo lepšie ísť proste do posilňovne, “vyhlásil.

krajanov sa zastala aj kapitánka ruskej ženskej reprezentácie Viktoria Mojsejevová. “Vždy hovorili, že je super robiť šport, v ktorom nie sú dopingové škandály. Hlavne preto, že u nás to nie je o rýchlejšie, vyššie, silnejšie (olympijské heslo), ale o presnosti.Neviem, aký doping ani k čomu by ho niekto mohol v curlingu použiť, “vyhlásila.