Víťazstvo CSKA nad Darüssafakou 95:85 upokojilo hneď trojicu tímov. Okrem Fenerbahce, ktoré si mohlo zabezpečiť postup samo už v utorok, ale svoju šancu proti Maccabi zahodil, majú teraz istotu štvrťfinále tiež Baskonia a Panathinaikos Atény. Už v minulých kolách si pozíciu v lepšej osmičke zabezpečili práve CSKA, Real Madrid a Olympiakos Pireus.

Ruskí obhajcovia titulu bojujú o prvenstvo po základnej časti, proti jednému z istanbulských tímov je viedli Miloš Teodosič (20 bodov a 10 asistencií), Nando De Colo (17 bodov a deväť asistencií) a Kyle Hines (17 bodov a osem doskokov).

Darüssaface nepomohol ani osobné euroligový rekord zvažované posily rumunského národného tímu Scottieho Wilbekina – k 26 bodom si pomohol ôsmimi trojkami.Will Clyburn ho podporil 13 bodmi, Brad Wanamaker zaznamenal 10 bodov a šesť asistencií.

Český reprezentant Blake Schilb sa vrátil do zostavy Galatasaray, tri predchádzajúce euroligové zápasy musel vynechať, pretože bol pre slabý výkon vo finále Tureckého pohára vyradený z tímu. V súboji dvoch sklamaných proti Unics Kazaň si neviedol vôbec zle.K výhre 75:67 prispel čoby druhý najužitočnejší hráč, predčil ho len Jon Diebler, autor 17 bodov.

Rozdiel v skóre mohol byť ešte výraznejší, veď v polovici štvrtej štvrtiny to bolo 66:47 a dve minúty pred koncom 71:55.

Americký ťahúň ruského celku Keith Langford posilnil 24 bodmi pozíciu najlepšieho strelca Euroligy (trafil však len šesť z 19 striel) a pripojil šesť doskokov.

Duel dvoch červeno-bielych tímov – Crvenej Zvezdy Belehrad a Olympiakosu Pireus – neponúkol veľa krásy, svojou dramatickosťou to však viac ako 18 000 divákom vynahradil. Hostia si nakoniec odvážajú výhru 66:64 po predĺžení.

Srbský celok začal biednym predstavením v útoku, prvý polčas stratil 17:30, do toho druhého však vstúpil úsekom 11: 2 a preťahovanie sa mohla začať.Po 34 minútach domáci viedli 50:42, Dimitris Agravanis však ťahal hostí za vyrovnaním.

Rozhodnutie prišlo až štyri sekundy pred koncom predĺženia a zariadil ho Jorgos Printezis, autor 15 bodov.

Najproduktívnejším hráčom Olympiakosu bol Kostas Papanikolaou sa 17 bodmi a deviatimi doskokmi, Agravanis si strelecký osobák vylepšil na 16 bodov. Zvezdu viedli Marko Gudurič (14 bodov) a Charles Jenkins (13 bodov).

CSKA Moskva – Darüssafaka Istanbul 95:85
Crvena zvezda Belehrad – Olympiakos Pireus 64:66 po predĺžení.
Galatasaray Istanbul – Unics Kazaň 75:67 (domáce Schilb 9 bodov, 7 doskokov a 6 asistencií)
21:00 Real Madrid – FC Barcelona