Medzi najvýznamnejšími hráčmi v Sparte. Ale na konci minulého roka nebolo jasné, či bude Costa stále v Letne. Pochybnosti sú preč, so súčasným klubom podpísal zástupca Zimbabwe novú zmluvu na ďalšie tri roky minulý týždeň. “Podpis novej zmluvy je dobrý hlavne pre psychiku, pretože som sa tu v Sparte už usadil,” uviedol pre oficiálne stránky klubu.

Vyjednávanie o novom kontrakte sa v Costovej prípade pretiahla. Hneď po poslednom ligovom kole šiel na kvalifikáciu v African Championship. Potom vyrazil na dovolenku do Turecka, odkiaľ pochádza jeho priateľka.

Práve v krajine, ktorá bola jedným z českých súperov na EURO, bol o Costov služby tiež záujem. “Samozrejme, jedna z variantov bola.Ale potom sme sa posadili, zvažovali všetky možnosti a rozhodli sa nikam nechodiť. Som presvedčený o tom, že sa mi tu bude dariť ako vo futbale, tak v živote, “je presvedčený Costa.

Na obranca, ktorý predtým pôsobil aj v poľskej lige, sa vypytovali aj inde. “Niekoľko klubov z viacerých krajín ma o to požiadalo. Ale pre mňa sa Praha stala druhým domovom a futbalistovi vždy v kariére veľa pomôže, keď hrá niekde, kde sa sám cíti dobre. Tento pocit je pre mňa veľa dôležitý, “vysvetlil, prečo nakoniec nestál o zmenu.

” Je mi tu dobre, v kabíne sa dobre bavím, so spoluhráčmi máme dobré vzťahy. Môžem sa tu vyvíjať nielen ako futbalista, ale tiež ako ľudská bytosť.To je pre mňa veľa dôležité, “pochvaľuje si tiež, ako zapadol do prostredia v letenskej kabíne.

Neznejistil ho ani príchod Michala Kadleca, ktorý by mal v Sparte hrať na pozícii stopéra – rovnakej pozícii, kde končil Costa Minulú sezónu. “Naučila som sa o tom premýšľať, že to vždy závisí od trénera. Mojou úlohou teraz je čestne trénovať a vidieť, ako si trenér vyberá. Som profesionálny, pripravený hrať kdekoľvek. Musím len ukázať, že si zaslúžim hrať. “