Brazília bola pod dohľadom budúcich domácich fanúšikov v prvých dvoch zápasoch turnaja nervózna. Avšak s mierne zmierneným tlakom pred posledným skupinovým zápasom proti Peru, Titeho strana podala doposiaľ najpresvedčivejší výkon turnaja. Hostitelia nie sú jediní veľkí útočníci, ktorí mali problémy, ale že prudké víťazstvo 5: 0 nad slušnými súpermi potvrdilo ich postavenie ako obľúbených.

Seleção bolo doteraz najdominantnejším tímom turnaja. .Mali priemer 64,9% držania lopty – o 11% viac ako akýkoľvek iný tím; ich miera dokončenia prihrávky je o 90% vyššia ako na ktorejkoľvek strane turnaja; mali najviac striel – 19,3 na zápas; a strelili najviac gólov.

Neymarova neprítomnosť dala ďalším hráčom Brazílie šancu zintenzívniť sa a stať sa hviezdnym mužom. Presne to urobil krídelník Grêmio Everton Soares, ktorý zvýšil svoju reputáciu doma i v zahraničí. Dvadsaťtriročný hráč strelil svoj prvý medzinárodný gól v úvodnom zápase turnaja proti Bolívii a potom opäť zažiaril proti Peru ďalším gólom a asistenciou. Napriek tomu, že v skupinových fázach odohral iba 117 minút, livewire absolvoval 10 driblingov. Venezuela – Argentína

Zatiaľ čo sa oba tieto tímy kvalifikovali ako finalisti zo svojich skupín, Venezuela to urobila s oveľa väčším kreditom.Na strane Rafaela Dudamela bola podaná tvrdá remíza, ale vo svojej skupine zostali neporazení. Po tom, čo udržali Peru a Brazíliu bezgólové remízy, si vo štvrťfinále poradili s Bolíviou 3: 1. Majú všetky dôvody na to, aby si opäť mohli narušiť šance.

Nakoniec, pre Argentínu to bol rovnako starý príbeh, ktorý zostáva výrazne slabší ako súčet ich častí. Lionel Messi opäť znížil frustrovanú postavu na medzinárodnej scéne, zatiaľ má na konte iba jeden gól – a ten vyšiel z penalty.Manažér Lionel Scaloni nastúpil na 16 hráčov naprieč tromi argentínskymi zápasmi v skupinách a zdá sa, že nepozná svoj najsilnejší tím.

Tréner nováčika naposledy vyšiel v zápase proti Kataru s útočnou zostavou, ktorý musí vyhrať, so Sergiom Agüerom a Lautarom Martínezom začínajúcimi po boku Messiho. Scaloni sa môže rozhodnúť pre podobnú taktiku na rozbitie dobre organizovaného venezuelského tímu, ale výber toľkých útočiacich hráčov vytvára veľký tlak na Leandra Paredesa, aby chránil nepresvedčivú obranu.

Pokiaľ ide o Venezuelu, bránenie bol ich silným oblekom a posledná línia ich obrany – ich 21-ročný brankár Wuilker Faríñez – je zjavne na radaroch Barcelony. Na opačnom konci ihriska majú dve nebezpečné možnosti, ktoré môžu vyzvať v Salomóne Rondón a Josef Martínez.Je ich hrsť veľmi rôznymi spôsobmi, pričom Martínezovo tempo predstavuje skutočnú hrozbu z lavičky, akonáhle neúnavný Rondón vyčerpá defenzívu. Kolumbia proti Čile Ivan Zamorano v čile Ronaldo v Čile na ihrisku Copa América a jeho dres 1 + 8 Prečítajte si viac </p >

Toto je najťažšie zo štvrťfinále, ktoré sa dá zavolať. Kolumbia, ktorú teraz vedie Carlos Queiroz, bola jediným tímom, ktorý v skupinovej fáze zvíťazil vo všetkých troch svojich zápasoch – a to bez inkasovaného gólu – takže nemali šťastie vo štvrťfinále. .

Napriek víťazstvu v predchádzajúcich dvoch vydaniach Copa América sa Čile minulé leto nekvalifikovalo na majstrovstvá sveta a na tento turnaj prišlo v zlej forme.Predviedli však dobré výsledky, keď v skupine vyzdvihli šesť bodov kladivom za pokusný japonský tím 4: 0 a nad Ekvádorom 2: 1.

Strana Reinalda Ruedu bola možno lepším tímom v pomere 1: 0. prehra aj s Uruguajom, aj keď si odpočinuli Artura Vidala. Stredopoliar Barcelony vytvoril veľmi silné stredné trio s Charlesom Aránguizom z Bayeru Leverkusen a Erickom Pulgarom z Bologne a Alexis Sánchez bol vpredu na svojich zvyčajných trikoch na medzinárodnej úrovni s dvoma gólmi a asistenciou.

Pokiaľ ide o ich útočníkov, Kolumbia čelí dileme výberu.Radamel Falcao je starnúcou superhviezdou bez gólu na doterajšom góle, zatiaľ čo Duván Zapata v podobe senzácie dvoch gólov za 123 minút zaznamenal senzačnú sezónu v Serii A s Atalantou. Uruguaj – Peru

S talentom svetového formátu na oboch koncoch ihriska sú Uruguaj dobrou stávkou na získanie koruny, ktorú naposledy vyhrali v roku 2011. Je to veľmi funkčná stránka, ktorá je mimo hry, je ochotná sedieť hlboko a postaviť sa proti silným súperom. Mali najhoršiu presnosť prihrávok počas skupinových fáz (76,3%), ale boli druhí za Brazíliou, čo sa týka streľby (17,7 na zápas) a strelenia gólov (sedem). Futbalový kvíz: koľko toho vieš o Cope Amerika?Čítať viac

Óscar Tabárez vie, že jeho tímu chýba kreativita v strednej tretine, takže je rád, že obíde túto oblasť ihriska a čo najrýchlejšie dostane loptu k hviezdnym útočníkom Luisovi Suárezovi a Edinsonovi Cavanimu. Obaja na turnaji skórovali zatiaľ dvakrát. Rodrigo Bentancur je rovnako dôležitý pre uruguajské nádeje tohto leta. Vynikajúco rozdeľuje hru a v skupinovej fáze (12) zvládol viac zákrokov ako ktorýkoľvek iný hráč.

Uruguaj čelí zaujímavej úlohe proti Peru, ktoré tiež viac než rád sedí a zasahuje tímy prestávka. Obe strany sú veľmi fyzické, ale strana Ricarda Garecu nemá uruguajskú hviezdnu kvalitu. Majú však tempo po bokoch a útočiaceho záložníka v podobe Christiana Cuevu, ktorý si dokáže vybrať prihrávku.Peru sú smoliari, ale s ich vynikajúcou podporou, ktorá im dáva výhodu mimo ihriska, budú dúfať, že to na ňom urobí rozruch.