Brighton zvýšil oponu na novú sezónu v piatok večer so zaslúženým víťazstvom, ktoré naznačuje, že sú po bojoch minulou zimou vzostupné. Kazenga LuaLua dobre zaplavený gól päť minút po prestávke bol spravodlivý odmenou za dominantné zobrazenie pred dresom s rukávom v Sussexe. Dougie Freedman vyhral tu vo svojej prvej hre ako manažér Forest na mrazivé popoludnie minulého februára, ale po vriacom dni na južnom pobreží bola jeho druhá najlepšia. Freedmanova strana bola nešťastná, že ich nemecký záložník Robert Tesche bol vylúčený z ihriska pred prestávkou po výzve Beramom Kayalom, jedným zo štyroch hráčov z Brightonu, ktorých rezervoval Keith Stroud.Tesche má podozrenie na zlomenú nohu – nie najlepší štart pre Forest.

Chris Hughton, manažér spoločnosti Brighton, bol uľavený muž. “Les má silu a tempo a vedeli sme, že to bude skúšobná noc, a preto som potešený a sme si zaslúžili vyhrať,” povedal. “Kazenga má skutočnú schopnosť a mal naozaj dobrú noc, a to ako v útoku, tak aj v obrane.” Tento týždeň sa podpísal Bobby Zamora, ktorý sa vrátil do Brightonu 12 rokov po odchode do Tottenhamu, na štadióne Amex. Hughtonova strana nedokázala skórovať v žiadnej zo svojich posledných štyroch zápasov tu minulú jar, takže netreba génia, aby sme zistili, kde leží Brightonova slabosť.Príchod do Anglicka už vytvoril požiadavku na nové košele, ale prívrženci budú musieť čakať, až do budúceho víkendu na výlet do Fulhamu, na druhý príchod Zamora. “Boli by sme rád, keby sme Bobbyho zapadli a strieľali čo najrýchlejšie,” dodal Hughton. 34-ročná Zamora bola predstavená pred davom, ale je to príchod izraelského medzinárodný Tomer Hemed zo španielskeho klubu Almeria, ktorý očakáva, že Hughton dá Brightonu viac úderu vpredu. Hemed, ktorý získal víťaza v priateľstve minulú nedeľu proti Sevillovi, vytvoril útočiace partnerstvo so Samom Baldockom proti Forestovi.Baldock hral hneď za Hemedom v tom istom družstve, ktorý porazil Španielov. Zamora sledoval zo stánkov, keď Brighton dominoval v prvej polovici a LuaLua dal oko-chytľavý displej, núti Forest holandský brankár Dorus de Vries do prvý z mnohých inteligentných šetrí. Hoci kapitán Forest, Henri Lansbury, udeľoval z priameho voľného kopu z 20 metrov a Michail Antonio hrozil svojim tempom vľavo, návštevníci boli na zadnej nohe tak často ako Austrálčania na Trent Bridge.

Dale Stephens si potom prezrel svoj voľný kop odrážajúci Lesnú obrannú stenu a LuaLua sa presunul na pravé krídlo a priniesol De Vries do boja, ktorý ho skoro porazil na jeho blízke miesto.Hemed mal polovicu šancu, ale vedel priamo na brankára predtým, ako jeho kolega izraelská Kayal udrel na miesto so silným výstrelom z približne 25 yardov. Domáci podporovatelia mali svoje srdce v ústach, keď Antonio zlomil jasné a nútil David Stockdale roztiahnuť sa a otočiť jeho strelu po post, ale prvá polovica zhrnula zápas. Hemed sa krútil, aby poslal hlavu do cieľa a De Vries urobil brilantné jednostranné uloženie. Vyzeralo to tak, akoby boli Brightonovia prívrženci v ďalšej frustrujúcej noci bez toho, aby preukázali svoju dominanciu, ale LuaLua konečne našiel rozhodujúci skončiť s úderom z úzkeho uhla, ktorý unikol De Vries a našiel vzdialený roh siete. Solly March mal pár šancí dať hru von Forest dosah a Forest nahromadil na tlak raz boli za sebou.Ale ak sa Brighton snaží získať góly, je ich obranu málo zle a Lewis Dunk, v jeho srdci, bol vynikajúci. Newcastle má za to záujem o strelcov z Fulhamu a Hughton sa bude snažiť udržať ho.