Český tím už pred týmto duelom vedel, že bez ohľadu na výsledok skončí v základnej skupine na treťom mieste a teda sa vo štvrtok bude na štvrťfinále sťahovať z Kodane do Herningu. Podľa toho zápas vyzeral.

Dôležité bolo, že do neho hráči skvele vstúpili. Už po 31 sekundách skóroval Hyka, ktorý doklepol do odkrytej bránky neúspešný pokus Kubalík. A v čase 2:29 pridal druhú trefu Chytil, ktorý skvele tečoval vo vzduchu Krejčíková nahodení, ktoré zapadlo presne do horného rohu. S týmto rakúsky gólman nemohol nič robiť.

Od tej chvíle tempo upadlo a hralo sa na pol plynu. Zverencov trénera Jozefa Jandač prebral z letargie, že sa nemôže nič stať, až Rakúšan Komarek, ktorý v čase 17:45 prekvapivo znížil.A to ešte mohol krátko pred prestávkou vyrovnať Spannring, ale z uhla mieril nepresne.

“Mali sme výborný vstup a dali rýchlo góly. Potom sme sa zadrhla a prestali sme hrať. Uspokojili sme sa. Rakúšania sa osmelili, začali hrýzť. S predvedenou hrou nemôžeme byť vôbec spokojní, “nezastieral Jandač.

Kľud Čechom vrátil Kubalík po zmene strán, keď dostal ponuku od Hyky a pohotovo vypálil. Pravda, puk mu pri rane nesadol, ale ukázalo sa, že niekedy je to tak lepšie. Na druhú stranu brankár Kickert asi čisté svedomie nemal.

Bostonu Davidovej tentoraz príliš nežiaril, celý tím pôsobil ospalejším dojmom.Bolo poznať, že sa pred kľúčovým duelom, ktorý rozhodne o tom, či bol turnaj úspešný, alebo nie, nikto nechce zraniť.

Vyčnievala snáď len snaha neúnavného Chytila ​​zo štvrtej formácie, ktorý má dosť síl, pretože na majstrovstvách toľko nehral. Pochvalu si zaslúži ešte tretia séria, ktorá zariadila aj štvrtú trefu v záverečnej tretine. Bol to snaživý Hyka, ktorý po Faksově nahrávke neotáľal a bez prípravy zamieril presne k zadnej žrdi.

Rakúšania sa ale nevzdali a za minútu vďaka Raffle znížili – Moravčík prepadol v útočnom pásme, súper sa dostal do prečíslenia a útočník Philadelphie zamieril presne pod brvno. A ten istý hráč v čase 57:18 strelil dokonca kontaktný gól.

V závere to boli ešte nervy, ale český tím víťazstvo udržal.Faksa navyše v úniku trafil brvno. O štvrťfinálovom súperovi rozhodnú až ostatné duely “Dostaneme jedného z trojice USA, Fínsko, Kanada. To je dané. Druhú skupinu sledujeme a pripravíme sa na všetky, “uistil Jandač.