generálka na kvalifikáciu českým futbalistom idú. Pri minuloročnom nástupe trénera Jarolíma národné mužstvo porazilo Arménsku 3: 0, lenže potom tri duely v kvalifikácii gól nedalo.

Pred nedeľňajším pokračovaním bojov o postup na majstrovstvá sveta v San Maríne nastrieľal tri góly aj Litve.

Za svieži výkon zaplnené hľadisko v Ústí nad Labem tlieskalo, futbalisti sa na nasledujúce duel dobre naladili.Prekvapilo, že sa presadila až “druhá” jedenástka.

Krátko po polovici Krmenčíka vo vápne zvalil obrancu a Hořava, jeho klubový spoluhráč z Plzne, premenil penaltu.

Po hodine hry objav z talianskej ligy Jankto vo svojom prvom zápase za reprezentáciu zobral loptu na polovici ihriska, šikovne s ním bežal k bráne, naviedol si loptu na strelu z hranice vápna a za pomoci odraze od tyče prekonal brankára.

Tretí gól dal Krmenčík potom, čo mu z pravej strany poslal loptu pred bránu Čelůstka, ktorý hral za národný tím po viac než rokoch.Plzenský útočník sa trafil druhýkrát vo svojom treťom štarte, presadil sa v súboji cez stopéra na malom vápne.

Góly vylepšili herný dojem, ktorý ani v prvej polovici nebol zlý.

Na fanúšikov na nekrytých tribúnach nadrobno pršalo, futbal im však nekomfortné počasie vynahradil. Nie že by sa hral strhujúci zápas, ale živelná hra z oboch strán celkom bavila.

Česi mali za prvú polhodinu sedem striel na bránu, gólman Šetkus efektnými skoky vyrážal delovkou Daridy, Barák či šikovný pokus Gebre Selassieho.

nádejných možností aj príležitostí si domáce za prvý polčas vytvorili dosť, ale rovnako ako na jeseň ich nedokázali premeniť.Niekedy chýbalo lepšie, presnejšie zakončenie, inokedy kvalitnejšie finálna prihrávka.

Hru režírovali Dočkal s Darida, často hľadali nabiehajúci krídla Krejčího sa utratil, centrami mierili na Škodu. Jeho prudká hlavička z malého vápna letela nad brvno.

Litovčania sa väčšinou bránili, ale keď sa im naskytla možnosť k protiútoku, nepohrdli jej. Mali najväčšiu šancu prvého polčasu, v 17.minúte hrotový útočník Matulevičius zabehol za obranu, až príliš ľahko sa dostal do vápna, lopta prepadol cez Novaka na Lukša, ktorý bol sám pred Vaclík. Česká jednotka však u neho bola rýchlo a perfektne zasiahla.

Druhou šancu mal súper krátko po prvej bránke Čechov, ale Matulevičius z malého vápna pálil vysoko nad bránu.