Van Dijk sa po zápase najskôr v rozhovore pre BBC ospravedlnil za to, že spoluhráčom vylúčením zavaril. “Cítim sa teraz hrozne, musím sa z toho poučiť. Ospravedlňujem sa spoluhráčom aj skvelým fanúšikom, ktorí za nami cestovali, “začal pokorne. Potom ale prešiel do útoku proti hlavnému rozhodcovi, ktorý ho v 36. minúte vylúčil po druhej žltej karte.

“Ten bol naozaj strašný. Červenú kartu som určite nemal dostať, to musel vidieť snáď každý, “rozčuľoval sa. “Prvý zákrok bol možno faul, ale v žiadnom prípade na žltú. Druhý bol vzdušný súboj päťdesiat na päťdesiat a kartu som dostal preto, že si o to súper povedal. To je veľa smutné. ”

Holandský obranca najskôr fauloval Rodrigo Palacio, druhú kartu si vyslúžil po súboji s Maurom Icardim.Z opakovaného záznamu sa zdalo, že minimálne po druhom faule prišla karta zrejme oprávnene, hoci Icardi pádu trochu pridal.

rozčuľovala sa hráči aj tréner

Hráči Celticu si však sťažovali aj na to, že Kružliak nenariadil penaltu po zákroku na Stuarta Armstronga v pokutovom území. “O výsledku by mali rozhodovať hráči, nie niekto iný,” pridal sa ku spoluhráčmi útočník John Guidetti. “Môžeme prehrať zápas, ak vieme, že všetko bolo fér a súper bol lepší ako my.Ale to nebol tento prípad. ”

A prihodil si aj tréner Ronny Deil: tiež podľa neho bol tridsaťročný Kružliak najslabším článkom štvrtkového stretnutia. “Vylúčenie bolo veľa zvláštne,” čudoval sa. “Rozhodca mal zlý deň. Keby sme tak zlý deň mali my, prehrali sme 0: 6.Nič viac už o ňom hovoriť nepotrebujem. ”

Celtic síce aj v desiatich bojoval, nakoniec sa však chvíľu pred koncom trafil záložník Interu Fredy Guarín a škótsky tím definitívne stratil nádej na postup.

Cesta pohárovú Európou, ktorú škótskemu tímu umožnila tiež kontroverzné kontumačný výhra 3: 0 nad Légiou Varšava v predkole Ligy majstrov, tak v stredu skončila. “Na začiatku sezóny sme ešte neboli na európskej úrovni, ale myslím, že dva zápasy proti Interu ukázali, že teraz už tam patríme,” uisťoval Van Dijk.

Na ďalšie európske zápasy si Celtic bude musieť počkať do budúceho ročníka, teraz uprie pozornosť na domácej súťaže: vedie ligu, čaká ho finále Ligového pohára a v hre je tiež v Škótskom pohári.