Kalifornia muž zomrel, keď wingsuit lietanie medzi vzdialenými útesmi na hranici Arizona, Utah, úrady povedal.

Úrad Coconino County Sheriff v stredu povedal, že je vymýšľať plán, ako obnoviť telo Mathew Kenney, 29, Santa Cruz. Je uväznený v kútiku o 600ft pod miestom, kde skočil utorok v Paria Canyon-Vermilion Cliffs divočiny – robustný, pustej krajiny, ktoré je ťažké sa orientovať, povedal šerifa Lt Bret Axlund. Facebook Twitter Pinterest Kenney zomreli pri whingsuit lietanie v odľahlej divočine Paria Canyon-Vermilion Cliffs v Marble Canyon, Arizona.Foto: AP

Kenney narazil do steny po skoku s wingsuit, ale vyšetrovateľom povedal, že nie ste istí, presne tak, ako sa to stalo. Akonáhle dosiahnu svojho tela, budú skúmať jeho vybavenie, povedal Axlund.

Záplaty ľadu a svahovitom teréne na vrchole steny kaňonu držal vrtuľník od pristátia v utorok, aby sa pokúsili dostať do tela.

< p> wingsuit lietanie je jedným z najextrémnejších foriem base jumpingu – “budova, antén, rozpätie a krajina” základňa je skratka z rôznych platforiem, wingsuit letci kĺzať nebezpečne blízko k útesy a stromy v skafandroch, ktoré sa podobajú poletucha [To je nezákonné v národných parkoch, ale nie v púšti oblasti, kde Kenney skočil.

Kenney blízky priateľ, Matt Frohlich, povedal Kenney bol skúsený, talentovaný skokan ktorý cestoval po celom svete. Hovoril, že je vďačný za dodržiavanie a profesionality, aby orgány preukázali Kenney svojich priateľov a rodinu.

“Je to celkom veľký hit pre spoločnosť,” povedal. “Je to smutné.”

V ranom 2015 rozhovore s Phoenix televíznu stanicu KPHO, Kenney opísal nervozita a očakávania, ktorý je súčasťou základnej skákanie.On a iný učiteľ parašutizmu vyskočili zo strechy bytového komplexu v Tempe a strávili noc vo väzení kvôli prekročeniu, uviedla stanica.

“Máme zlý rap od všetkých, pretože je veľa nedorozumení Čo robíme, “povedala Kenney na stanici. “Len si myslia, že sme blázniví adrenalínoví fanatici, ktorí skákajú z útesov s primitívnou technológiou padáka, keď naozaj to, čo robíme, ak je to správne vykonané, je celkom bezpečné a celkom zábavné.”

Prvá prisudzovaná základnému skoku v okrese Arizona Strip Bureau of Land Management, ktorá zahŕňa väčšinu severozápadného rohu štátu severne od Grand Canyonu, uviedla hovorkyňa BLM Rachel Carnahan.Táto oblasť je obľúbená medzi turistami pre svoje výherných kaňony a formácia známa ako The Wave, geologickej formácii s viery opaľovanie červenej, oranžovej a žltej, ktoré zložiť do misy.

Agentúra sa neuvažuje žiadne obmedzenia na Základný skákať v dôsledku Kenney smrti, povedal Carnahan.

“neustále monitorovanie bezpečnosti v backcountry oblastiach,” povedala. “Rozhodne by sme sa pozrieť na predpisy a politiky, ak je to vyzeralo, ako by to bola stáva trendom.”

Úrady v severnej Arizone musela reagovať na ďalšie Base-jumping nehôd v posledných rokoch. Nórsky muž zomrel v roku 2012, keď poryv vetra mu fúkal do steny kaňonu a jeho padák zlyhala.Kancelária šerifa povedal, že spadol asi 1000 ft na dne kaňonu neďaleko Colorado Little River.

V poslednej dobe v roku 2014, zomrel kanadský muž na sebe wingsuit po traume z pádu blízkosti sútoku Little Colorado a Colorado rieky. Jeho priatelia uviedli, že videli ho na 2,000ft pod hornej časti kaňonu.