Keď boli na Streleckom ostrove naposledy, odviezli si pred štyrmi rokmi výhru 4: 0. Vtedy na ne prišiel vypredaný štadión a domáce Dynamo České Budějovice v sezóne, v ktorej zostupovalo z prvej ligy, ťahalo od začiatku za kratší koniec.

V sobotu prišla na juh Čiech Viktoria Plzeň znova. Tentoraz odišla s výhrou 3: 0. Štadión úplne plný nebol, ale aj tak zostávalo len posledných päť stoviek lístkov. “Ten výsledok je pre nás veľa krutý. Tak zle sme nehrali, “povzdychol si tréner domáceho Dynama David Hořejší.

Je pravda, že Juhočesi, ktorí sa museli v zápase zaobísť bez troch hráčov s trestom za karty, vstúpili do stretnutia aktívne a v 12.minúte mohli byť za svoju snahu odmenení.

Havelka dokázal předskočit Hořava a kolmou nahrávkou poslal do šance Michaela Rabušic, ktorý svoj postup zo strany na brankára zakončil strelou, ktorú Hruška nôh reflexívne vyrazil a výrazne podržal svoj tím.

To už sa nedalo povedať o stánku. Ten svoj prvý zákrok nezvládol. O šesť minút neskôr totiž dostal od Kulhánka viac priestoru Michael Krmenčík. Na hranici pokutového územia si loptu naviedol doprostred ihrisko na ľavú nohu a strelou k tyčke poslal balón do bránky. Bola to prvá šanca Plzne, prvá strela na bránu a hneď určila ráz stretnutia. Dynamo totálne vypadlo z role.

“Bavili sme sa hneď po zápase v kabíne o tom, že tieto zápasy rozhodujú momenty, ako bol ten v prípade Rabušic.Dáte gól, ľudí sa chytí, tím sa nakopne. Lenže mi ho nedali, o chvíľu neskôr urobili nezmyselnú stratu a Plzeň išla do vedenia, “krútil hlavou Hořejší.

Po strelenom góle Plzeň jasne ovládla ihrisko. Začala diktovať tempo, pritlačila Dynamo k šestnástke a hrozila. Po polhodine hry Krmenčík ešte pálil z otočky vedľa. O minútu neskôr zase Staněk vytiahol bombu Kopic, ale v 32. minúte už nestačil na ďalšiu akciu Západočechů. Po centri z ľavej strany zostal sám na malom vápne Procházka a poslal balón za Staňkova chrbát.

A mohlo byť horšie. Ďalšie šance končili na rukaviciach domáceho brankára, na telách obrancov alebo vedľa. “Odohrali sme taký zápas dvoch polčasov. S prvým som bol veľa spokojný.Sa druhým už menej, ale čaká nás blok ťažkých zápasov a je dobre, že sme v Budějoviciach vyhrali, “hodnotil kouč Plzne Pavel Vrba a jeho slová potvrdil aj strelec prvého gólu Michael Krmenčík. “Od 55. minúty začal súper balóny nakopávať a to nám nevyhovovalo. Nehrali sme veľmi dobre, “dodal Krmenčík.

Domáce po pauze skutočne častejšie držali loptu a snažili sa hrať, ale napriek tomu mali najväčšiu šancu druhého polčasu hostia. Krmenčík v 55. minúte po Limberského pása postupoval sám na Staňka. Z ľavej strany strieľal na zadnej tyč, ale jeho pokus gólman zlikvidoval. A dorážku do prázdnej brány potom nezvládol Kovařík.

V druhom polčase sa David Hořejší snažil oživiť hru i striedaním.Hneď po pauze stiahol Delarge a poslal do hry Mustedanagiče, ale ani jemu sa neviedlo. K lopte sa príliš nedostal, a jediným svetlým momentom tak bola situácia v 78. minúte, keď zakombinoval s Javorka, ale jeho spoluhráč tragicky zakončil. V závere potom ešte zaúradoval striedajúci Chor. Na ihrisku bol tri minúty, keď sa dostal k úniku a strelou medzi nohy gólmana skóroval.

Juhočesi budú chcieť stratu odčiniť cez víkend v Liberci. Predtým ich čaká v stredu pohár na pražskom Vltavín.