Gólovo atraktívne stretnutia mali Juhočesi vo svojej réžii. Desať minút pred záverečným hvizdom viedli o dva góly. Nakoniec si po trojzápasový pauze pripísali iba jediný bod za remízu 4: 4.

“Je to obrovské sklamanie, keď vediete v závere zápasu 4: 2 a nakoniec o taký náskok prídete. Dopredu dobrý, ale dozadu to bolo od nás veľmi zlý, “hodnotil po zápase záložník Jiří Mareš, ktorý v drese Dynama strelil premiérovú bránku. “Som tu na to, aby som tie bránky pripravoval alebo dával, rozhodne som rád, škoda však, že to nebol výherné gól,” doplnil.

Poďme sa vrátiť v čase do sezóny 1996/1997, kedy Českobudějovičtí futbalisti nastupovali v Corgoň lige, najvyššej českej súťaži. V rámci 9.kola si vtedy na Streleckom ostrove s chuťou zastrieľal a svojho súpera z Teplíc zdolali 5: 4. Na ihrisku sa v drese Dynama postavil do bránky súčasný tréner brankárov Pavol Švantner a proti nemu Teplický Svatopluk Habanec.

Stretnutie navštívilo cez tri tisícky divákov. Pre fanúšika českobudějovického Dynama to dnes znie ako sci-fi. Do miestneho hľadisko zamieri priemerne tisíc priaznivcov a bránkovej hody tiež nie sú príliš k videniu. Podľa usporiadateľov dorazilo v piatok na Strelecký ostrov 927 fanúšikov. “Je škoda, že taký futbal nenavštívilo viac divákov.Stretnutie malo nadpriemerné druholigovej parametre, “zhodli sa obaja tréneri. “Možno aj ligové,” dodal tréner Dynama David Hořejší.

“Prvý polčas nám vyšiel, mali sme navrch “

Juhočesi do piatkového zápasu vstúpili veľmi aktívne. Po strele Šimák, ktorá skončila vysoko nad Karvinsku bránkou, si na Peškův center nabehol kapitán Benato a tvrdou strelou prestrelil hosťujúceho Pindroch. “V úvode muselo byť vidieť, že sme dlho nehrali majstrovské stretnutia.Tie prípravné zápasy nie sú také, “komentoval Jiří Mareš.

Prvá bránka tak odštartovala gólovú smršť, ktorú tesne pred koncom prvého polčasu dovŕšil Karvinsku Urgela, ktorý zblízka prekonal domáceho Křížka – 2: 2.

“prvý polčas nám vyšiel, mali sme navrch,” povedal Hořejší a nezabudol ani na moment, kedy v závere prvého polčasu mohol jeho tím odskočiť do dvojgólového vedenia. “Ríša Kalod trafil v závere brvno, čo je obrovská škoda. Vzápätí sme ihneď inkasovali do šatne, “podotkol Hořejší.

Aj v druhej polovici padli štyri góly.Vedenie Českých Budějovíc zaistil presnou strelou okolo karvinskej múru Šimák ao niekoľko minút neskôr českobudejovickej eufóriu umocnila zimné posila Jiří Mareš – 4: 2.

Zdalo sa, že je hotovo, ale hosťujúci tréner Weber povolal na ihrisko Zbyňka Pospěcha, ktorý českobudejovickej obrane poriadne zakúril. “Začali sme mať problémy s centrovanými lopte. Musím priznať, že nám chýbal aj skúsený stopér Pavel Novák, ktorý je chorý, “posťažoval sa Hořejší.

Pospěch tak skorigoval na rozdiel jednej bránky a o vyrovnanie sa štyri minúty pred koncom postaral hosťujúci Urgela. “Pripravovali sme sa na to, že Karviná je silná v štandardných situáciách, ale dostali sme z nich dva góly.Napriek tomu pred chalanmi smekám, zápas odjazdili, ale dostať štyri góly doma je príliš. Karviná vyťažila z minima maximum, “uzavrel Hořejší.

Českobudějovické už v utorok čaká dohrávanie 19. kola sa Sokolovom. Hrať sa bude od 17 hodín a všetci, ktorí preukážu lístok z piatkového zápasu s Karvinú, majú vstup zdarma.