Frýdek-Místek predviedol domácim divákom parádne predstavenie a v súboji s favorizovaným Motorom mu pomohol skorý gól, ktorým už vo 127. sekunde otvoril skóre Rufer. Slezania v prvej časti využili aj presilovku päť na tri a po konci prvej tretiny išli do šatní sa sľubným náskokom.

Kľúčovým okamihom bol zrejme gól na 3: 0, pred ktorým domáci zadák Štebih odbránil nájazd troch českobudějovických útočníkov a narazil napich do pravého krídla. Jáchkovým výstrelom prišiel po Bláhovom zámku Michal Kovařčík. Domáci potom kontrolovali vývoj na zvyšok hry a pridali ďalšie dva góly.Aj keď hostia hrali aktívne, skórovať sa im nepodarilo, narážali totiž na skvele chytajúceho Juraja Šimbocha, ktorý si pripísal už piatu nulu v sezóne.

Jihlava v súboji so Slaviou síce čoskoro prehrávala, ale dvoma gólmi v krátkom slede stále točil skóre v prvej tretine. Pražania zrovnali krok v 23. minúte vďaka Krlišovi a od tej chvíle už gólmani Škarek s Polívkom zavreli svoje bránky a nedovolili nikomu skórovať.

Rozhodnutie tak prinieslo až predĺženie, v ktorom dostala Jihlava po faule Šafránka výhodu presilovky. Jiří Říha použil ostrý výstrel z modrej farby po 26 sekundách. Jihlavský zadák 17.trefou prekonal dvadsať rokov starý rekord ligy v počte gólov strelených obrancom za sezónu.

Plný bodový zisk si pripísalo Kladno, ktoré vyhralo v Třebíči 6: 4 aj vďaka dvom gólom Jakuba Strnada a podarené poslednej tretine. Dôležitým výsledkom pre play off bola Litoměřice na ľade Přerova. North Boys získal dva body za víťazstvo v pomere 3: 2. Aj Benátky nad Jizerou, ktorý zvíťazil v Kadane 4: 3, sa podarilo. Úspešná únik domáceho ľadu musel Ústecký Slovan vyčerpať. Po sobotňajšom 0: 5 remíze s Litoměřicami tentokrát vyhral 6: 1 na severe Čech Prostějov. Posledný najviac stratený domov s Havířovom 2: 4 a hostia stále majú nádej na umiestnenie v desiatom.Zostanú sedem kôl pred koncom piatich bodov.