Bola tu pár slov so svojou britskou spoluhráčkou Nikki Harrisovou a nie blikanie od tretieho člena tímu, Emmy Pooley, trochu od seba na jednej strane. Zriedka môže športový šampión vyzerajú tak bolestne zraniteľný v jednom z rozhodujúcich okamihov triumfálnej profesionálnej kariéry. Bolo to hrozné dva týždne pre majstra sveta Armitsteda, ktorý sa v tomto prípade stal majstrom sveta, ktorého olympijské hry sa účinne rozvinuli po odhalenie troch zmeškaných drogových testov za posledný rok – posledný, ktorý mohol viesť k zákazu, zrušil po právnej výzve.Možno to nebolo prekvapujúce, že pre britských cyklistov bolo celkom zvláštne ráno, keď dokončili závodné preteky na nevídanom, nepríjemnom dňu Copacabana, ktorý ich videl ako prebudovaný na prihlasovacie miesto a potom na štartovú čiaru nahnevaným reportérom štadióna. > O tri a pol hodiny neskôr sa objavil prvok uvoľnenia okolo konca preteku Armitstead. Občas bojovala okolo tohto krutého 141-kilometrového ihriska, čo sa zdalo byť pravdepodobné, že vzhľadom na to, že sa zmení na zmrazenie rámu pokojného a krutého divadla v slnku Rio. Stále jej herecké výkony mali svoje vlastné šampiónské kvality. Od skorého mechanického problému až po upadajúce stredné preteky až po neskoré stúpanie, kde sa zavrela do hlavného balíka, bola tam, ale nie celkom tam.Ukončila 14 sekúnd späť na piatom mieste, bez toho, aby vyhrážala, v strašnom slova zmysle, na pódiu. Nakoniec Armitstead vyzeral preč a strávil, ale trochu strašidelného napätia prešlo. “Teším sa, že sa vrátim k ľuďom, ktorí ma milujú,” povedala. “Otvoríš sa za úsudok. Nikdy som sa nevzdal a za to môžem byť hrdý na seba. “Lizzie Armitstead:” Diskusia mi nevrátila myseľ raz do pretekov “Prečítajte si viac

Rozsudok bude pokračovať. Farrago vynechania a popierania týchto testov zmeškaných liekov zostáva. Niektorí tvrdia, že Armitstead by tu vôbec nemal byť, zanedbávaný na základe širšej vhodnosti, vnímania a načasovania.Iní budú chytrí pri pokornej seba-spravodlivosti svojej reakcie na tieto zmeškané testy, ktoré sú vypláchnuté, zrejme výsledkom toho, že telefón je prepnutý do tichého stavu, iný neúspech pri označovaní políčka. Sympatizanti tvrdia, že nebolo porušené žiadne pravidlo vyhostenia, že iba tri neúspešné testy by viedli k formálnemu prípadu na odpoveď. A to je namiesto toho morálna hra, kolektívna harúma, inšpirovaná tmavším geopolitickým napätím dopingového škandálu v Rusku, sebaphorší tlak, aby sa v týchto veciach objavil biely ako biely.

okrem spoločnosti Armitstead by bolo nelogické. Mo Farah tiež prehliadol dva testy, ale pred rokom 2012 sa vyhýbal zákazu.A to bolo veľmi verejné koleso bolesti pre športovca, ktorý miluje jej šport, ktorého život sa meria obetou a súťažnou úzkosťou, pretože ju vytrhol britskou cyklotrasou vo veku 10 rokov. Všetko, čo dosiahla, teraz príde s hviezdičkou .

Je možné povedať, že Armitstead by nemal byť na týchto olympijských hrách bez toho, aby si želal jej choré, bez toho, aby naznačovala, že je podvádzanie a zároveň cíti sympatie.Je to bod, ktorý sa zdá byť stratený v spoločnej animozite posledných týždňov, hnev, ktorý sa znova objavil na začiatku preteku tu, keď rodina Armitsteda vousala a chválila aspoň jedného národného novinára na pláži Rio. “Myslím, že je trochu naivné, že chýba tri testy, ale nehovorí, že je to doper,” povedala Marianne Vos, vládna olympijská šampiónka na promenáde Rio. Zdá sa, že je to spravodlivé, ak neúmyselne ostnatá odpoveď. Čo sa týka mnohých športovcov, tých, ktorí takisto prekonávajú tento vyčerpávajúci proces, Armitstead trikrát zlyhal, bez ohľadu na to, čo jej právnici dokázali zistiť, no dopingové úrady pravdepodobne nevykonali svoju prácu.A to najmä napriek zdĺhavému sebeobranu, ktorý vydal Armitstead na Twitteru po dlhých štádiách “dog-ate-my-testing-slot”, ktorý sa ďalej svalil verejnými sympatiami a vyžaroval svetlo do sebaobrázanej súkromnej kultúry elitných športovcov.Brutal cestnej pretekárskej dráhe nosí svoje zuby, ale Britovia sú zachytené za studena vietor Barry Glendenning Prečítajte si viac

Detachment, solipsizmus, seba-posadnutosť, žijúci v “bubline”: toto je spoločná téma v elitnom profesionálnom športe. Armitstead nevytvoril atmosféru nenávistného podozrenia, pretiahnuté sympatie, ktoré nás nútia predpokladať, že sme vynechali test, musí hovoriť s niečím viac zlovestným. Ale v ňom existuje a s otvorenými očami.

V Riu sa samotný závod na ceste dostal do cieľa, ktorý si zaslúžil.Anna Van Der Breggen z Holandska vyhrala zlato po vzrušujúcej prenasledovaní v poslednej dobe, koncovka bola otvorená hroznou haváriou, ktorú utrpela jej spoluhráč Annemiek van Vleuten v konečnom zostupu. Van Der Breggen sa nakoniec zhroutila, keď vyrazila z bicykla, vyčerpaná a vzrušená skutočne premiešavaným závodom. Pre Armitsteda bude príležitosť sa chvíľu zbaviť svetla vďaky. Bola to skutočne bolestivá skúška zanedbania, príbeh nedbalosti a podozrenia, z ktorého nikto nevyplýva úverom.