Prišli v desaťtisícoch, aby videli jeden tím, ktorý tu rezonuje, Nový Zéland, fanúšikovia, ktorí stáli v daždi v čiernych dresoch viac ako štyri hodiny pred výkopom, taký hustý roj, že stewardi ťažko našli priestor pre autobusy a limuzíny so šoférom, aby sa dostali na parkovisko.Bolo to chaotické, ale nikto nešiel domov sklamaný, pretože držitelia, prechádzajúc rýchlostnými stupňami, akoby jazdili v novom aute, deklasovali angažovanú Kanadu.

Nový Zéland – ktorý mal na ruku čierne pásky na ruku bývalý All Black Stanley “Tiny” Hill, ktorý zomrel v stredu vo veku 92 rokov – si zabezpečil bonusový bod päť minút pred polčasom, ale premárnil ďalšie štyri príležitosti kombináciou tvrdého bránenia a zvládania chýb v podmienkach, ktoré sa zdali nemenej vlhká pre zatvorenú strechu a nedbanlivosť, ktorá je často vedľajším produktom nesúladu. Francúzsko zostáva na ceste k štvrťfinále s výhrou bonusového bodu nad USA. Prečítajte si viac

Štyri pokusy v úvodných 10 minútach druhý polčas, vrátane zápasu od Scotta Barretta, ktorý sledoval skóre svojich bratov Beaudena a Jordieho, zdvojnásobil výhodu a naznačil, čo sa povedalo v polčase, aj keď sa tiež zdalo, že niekto oneskorene zapol klimatizáciu.All Blacks boli ostrý, úhľadný a smrteľný. Podnietil ich Sonny Bill Williams, ktorý vytvoril troch za sebou s dinkom, prihrávkou po vytiahnutí obrany a lobom z chrbta ruky, kopom, švihom a trik.

V Kanade nastal okamih 21. minúty, keď sa mumble Richieho Mo’ungu zmocnil Gordon McRorie neďaleko Nového Zélandu 22. Našiel Lucasa Rumballa a loptu posunul Peterovi Nelsonovi, ktorý sa ujal Beaudena Barrett mal byť len stiahnutý kúsok za čiarou. Nepripustenie pokusu bolo pre držiteľov rovnako dôležité ako maximalizácia ich príležitostí.

Inak sa Kanada postavila a miešala, ich úzka obrana bola občas odhalená, ale vrhli sa na výzvy a zúfalo chceli nič lacno nedarovať.All Blacks sa stiahli skôr zo svojich schopností ako z nedostatkov súperov, ale bolo ťažké nepocítiť tím, ktorý zahŕňal niekoľko profesionálov z prvej línie a ktorí majú tendenciu čeliť veľkým chlapcom hlavne vtedy, keď sa valí svetový pohár. Facebook Twitter Pinterest Ardie Savea sa stal prvým hráčom, ktorý nosil na svetovom pohári ochranné okuliare, keď sa ukázal ako neskorá náhrada za Kanadu. Fotografia: David Davies / PA

Počas štyroch rokov od turnaja v roku 2015 hrala Kanada tri zápasy proti národom prvého stupňa: Taliansko doma a Írsko a Škótsko vonku. V Japonsku majú tri za menej ako tri týždne, keď už čelili Taliansku a Južnej Afrike.Takto nemá medzinárodné ragby žiadny zmysel a nič nenasvedčuje tomu, že to bude inak, príde v roku 2023.

Kanada sa neustále bránila a ich sporadické útoky prichádzali z obratov. Získali najviac bodov zo všetkých strán tohto turnaja, ale menej ako 79 z nich preniklo do All Blacks v roku 2011. Ich majstrovstvá sveta budú definované ich finálovým zápasom proti Namíbii, ktorý rozhodne, kto nedokončí dno bazéna.

Pre All Blacks je to všetko o úspechu. Bol to 103. zápas Steva Hansena, ktorý zodpovedal za vyrovnanie rekordu Grahama Henryho a 90.krát po zápase vstúpil do víťaznej šatne. Nebezpečenstvo pre All Blacks spočíva v tom, že s prichádzajúcou Namíbiou a Talianskom nemusí byť ich konkurenčná výhoda najprudšia ako štvrťfinále.Stručný sprievodca Naše pokrytie Svetovým pohárom v ragby 2019 Zobraziť Skryť

• Prípravky, tabuľky a výsledky

• Najlepší pokus a strelci bodov

• Sprievodca štadiónom

• Sprievodca rozhodcami

• Naše posledné živé správy z minúty na minútu

• Zaregistrujte sa do nášho rozpisu, nášho bezplatného e-mailového bulletinu rugbyového zväzu

Stalo sa to v roku 2007, keď bol Hansen Henryho asistentom, tvrdé ponaučenie. Tu boli ako Japonsko v trochu pomalšom pohybe, remeslo Williams, Mo’unga, Beauden Barrett, Ben Smith a Ryan Crotty doplnené o pohon Kierana Reada, Shannona Frizella a Scotta Barretta.Ardie Savea sa stal prvým hráčom, ktorý nosil ochranné okuliare na majstrovstvách sveta, keď prišiel 10 minút od konca, aj keď ich po pár minútach odhodil.

Kanada bola v poslednej minúte v útoku. keď stratili loptu a Beauden Barrett bol preč na 50 metrovom behu. Andrew Coe ho prenasledoval celú cestu a prinútil krajného obrancu zmeniť ruku, v ktorej niesol loptu, aby sa pripravil na odrazenú loptu, len aby nad ňou stratil kontrolu. Jeho výbuch spôsobil, že Nový Zéland v noci bežal s loptou na viac ako 900 metrov, keď sa Kanada pokúsila vyhnúť iba 200 kladkostrojom, prekonaných, ale neprekonaných.

Tieto dve skupiny sa spojili na konci zápas, aby sa poklonil davu.Prejavilo sa ním rešpektovanie Nového Zélandu za neústupné úsilie vynaložené jeho oponentmi. Riešenie Kanady zosobnil ich flanker Matt Heston, ktorý posledné tri roky strávil v anglickom národnom tíme s Darlington Morden Park, hoci sa pripojil k Major League Rugby. v USA po turnaji. „Je to najrýchlejšia hra, ktorú väčšina z nás hrala,“ uviedol. “Každý nechal na ihrisku všetko a je tu veľa boľavých, unavených tiel.” Hodili sme na nich všetko a vyvinuli určitý tlak. Keď ich na konci spojili, prejavili úctu k tejto hre, dva tímy sa na ňu chystali 80 minút, narazili do seba a potom si podali pivo a potom si podali pivo. “