Futbalisti pražskej Slavie ako prvý z ligy začali letnú prípravu na novú sezónu, brankári Martinu Berkovcovi to ale vôbec nevadí, pretože Vršovická klub čaká veľký návrat do pohárov v podobe účasti v kvalifikácii Európskej ligy. Červenobieli sa predstaví na európskej scéne po takmer siedmich rokoch.

“Takto skoro som prípravu ešte nikdy nezačínal, ale všetci sme chceli hrať Európsku ligu, takže nám to nevadí. Pauza síce bola kratšia, ale všetci sa veľmi teší, “ povedal novinárom Berkovec.

” Je to fajn, že sme sa tam konečne dostali, aj keď nám musela pomôcť Mladá Boleslav. Je to príjemné. Ja som poháre Nikdy nehral, ​​len o záchranu.Pre mňa i pre chlapcov je to fajn, “ vyhlásil dvadsaťsedemročný slávistický odchovanec.

Pražania naposledy štartovali v pohároch v sezóne 2009/10, potom si prešli ťažkým obdobím a niekoľkokrát im hrozil krach. “Je pravda, že to bolo veľmi zlé. Potom sa to zlepšilo, ale nebolo to, chýbalo to. Teraz sa to dvíha, takže som sám zvedavý, ako to v tých pohároch bude vyzerať, “ uviedol Berkovec.

Poháre nezažil ani ako podávač lôpt. ” Ja som chodil na Strahov akurát V tribune vždy gule dali mladšiemu chlapcovi. Spomínam si najviac na Ajax Amsterdam, kde som bol. Poháre sú niečo iné, aj ľudí sú viac pobláznenie, viac to prežívajú, “ konštatoval Berkovec.

Možné súpera pre 2.Pre-ligu Európskej ligy nehrá veľa spolu so svojimi spoluhráčmi. “Je to pre nás všetky nové, všetci sú hlavne radi, že to hráme. Pôjdeme radi kamkoľvek, napríklad aj do Kazachstanu,” povedal s úsmevom.

V uplynulej jarnej sezóne prišiel Ale koncom roka bol zranený Jiří Pavlenka, takže Berkovec má možnosť vrátiť sa späť. “Jasné, že to beriem ako šancu. Musel by som byť hlúpy, keby som povedal, že chcem sedieť na lavičke. Pre mňa je čokoľvek iné než to, že chcem chytať, zlé,” uviedol brankár, ktorý chytal ligu aj za Bohemians 1905.

do novej sezóny vyhlásilo vedenie cieľ zlepšiť piatu priečku a skončiť v lige do tretieho miesta. “Všetci chceme hrať hore a bude to skvelé, keď príde na tretie miesto.Pozrime sa, aké zosilnenia prichádzajú. Uvažujeme nad tým, čo budeme robiť, “dodal.