West Ham bojuje s tým, aby presvedčil Maxiho Gómeza z Celty Vigo, aby potlačil futbal Ligy majstrov vo Valencii a pripojil sa k nim za klubový rekordný poplatok 50 miliónov EUR (44,5 milióna GBP) po predaji Marka Arnautoviča Šanghaji SIPG za 25 miliónov EUR.

Po víkendových intenzívnych rokovaniach je West Ham stále v šanci zvíťaziť v pretekoch o podpis vysoko hodnoteného útočníka – v obave, ktorej sa obávali, že prehrá až v nedeľu večer. Dohodli sa, že zaplatia Gómezovu klauzulu o prepustení a teraz sa snažia presvedčiť uruguajského medzinárodného reprezentanta, aby si zvolil prestup do Premier League a zostal v Španielsku a pripojil sa k Valencii.

Manuel Pellegrini, manažér West Hamu, uprednostnil podpis Gómeza odvtedy, čo sa Arnautovič v januári začal usilovať o presadenie do čínskej superligy.Veľmi žiadaný 22-ročný mladík opakovane naznačoval, že dáva prednosť Valencii, aj keď mu ponúka nižšie mzdy. Prestupové okno 2019 – každé letné riešenie z piatich najlepších európskych líg Prečítajte si viac

Valencia skončila štvrtá v minulej sezóne v La Lige získal kvalifikáciu do Ligy majstrov a vábenie hrať na najvyššej úrovni akoby informovalo Gomezovo rozhodnutie. Rozumie sa, že sa dohodli na transakcii vo výške 16 miliónov EUR, ktorá by zahŕňala aj to, že pošlú Santiho Minu do Viga. Mysleli si, že prestup sa uskutočnil minulý piatok.

West Ham, ktorý už prepustil Andyho Carrolla a predal Lucasa Péreza Alavésovi, zintenzívnil svoje pátranie po Gómezovi, keď sa rozhodol nechať Arnautoviča presťahovať sa do Číny, keď rakúsky útočník minulý týždeň naštartoval ďalší rozruch.Pellegrini povedal predstavenstvu, aby predal Arnautoviča kvôli morálke mužstva, a chcel, aby sa prevod uzavrel dostatočne rýchlo na to, aby bývalý hráč Stoke City nemusel v pondelok hlásiť predsezónny tréning vo Švajčiarsku.

Rozhodnutie zbaviť sa Arnautoviča ponecháva dieru v útoku West Hamu a núti ich rýchlo a rozhodne reagovať. Keď Arnautovic nasleduje Carrolla a Péreza za dverami, jedinými staršími útočníkmi v ich knihách sú Javier Hernández a Jordan Hugill, ktorí od vstupu do Prestonu North End v januári 2018 nijako neovplyvnili a minulú sezónu strávili na hosťovaní v Middlesbrough.

Pravdepodobne tiež minú iný z ich cieľov, Salomón Rondón z West Bromwich Albion. Rafael Benítez chce, aby ho venezuelský útočník nasledoval do Číny a pripojil sa k Dalian Yifang.West Ham je tiež presvedčený, že Andrea Belotti, ktorý Torino ohodnotil na 70 miliónov EUR, je príliš drahý. To ich necháva sústrediť sa na Gómeza.

Keď pre neho West Ham minulý mesiac odmietol ponuku vo výške 25 miliónov libier, ich informácia bola, že Gómez, ktorý strelil 30 gólov v 71 ligových vystúpeniach za Vigo, chcel hrať v Ligy majstrov, čo dáva Valencii náskok. Keď sa v piatok rozhodli ukradnúť ponuku Valencie, bolo im povedané, aby zvýšili svoju najnovšiu ponuku na 40 miliónov GBP.

Gomezova zmluva obsahuje výkupnú klauzulu vo výške 50 miliónov EUR (44,5 milióna GBP) a West Hamu bolo povedané, že by mali aby to vyvolalo akúkoľvek šancu na podpísanie štrajkujúceho.Keďže ich finančné prostriedky podporil predaj spoločnosti Arnautovic, ponúkli túto sumu neskoro v nedeľu večer, hoci sa ešte musia dohodnúť, či poplatok zaplatia jednorazovo alebo v samostatných splátkach.

Stále však platia musieť presvedčiť Gómeza, že pripojenie sa k strane, ktorá v uplynulej sezóne skončila v Premier League na 10. mieste, predstavuje najlepší krok v jeho kariére. Zdroje blízke dohode hovoria, že je vyvážená a šance West Hamu na jej dosiahnutie sa odhadujú na 50%.

West Ham uskutočnil toto leto tri podpisy. Prijali dvoch brankárov, ktorí majú bezplatné prestupy, Davida Martina a Fernanda, a vzbudili vzrušenie podpisom zmluvy s Pablom Fornalsom z Villarrealu za 24 miliónov libier. Útočný stredopoliar minulý mesiac pomohol Španielsku k víťazstvu na európskom šampionáte do 21 rokov.