Anglický superstar Marcus Rashford sa podarilo urobiť miesto v reprezentácii najlepším spôsobom. V kvalifikačnom zápase 21 rokov EURO 2017 získal Nórsko hattrick a úplne zatienil hviezdu, ktorá hrávala v drese. Len 17-ročný Martin Ödegaard, ktorý rozvíjal svoj talent v tím B Realu Madrid, sa musel pokloniť svojmu protějšku. Útočník Manchestru United ho jasne prestrieľali.

Hoci sa 18-ročný Rashford ešte v júni pozrel s anglickou reprezentáciou na EURO do Francúzska, nový kouč Albiónu Sam Allardyce dal vo svojej prvej nominácii prednosť iným. Namiesto nádejného futbalistu povolal Waynea Rooneyho, Jamieho Vardyho, Harryho Kanea či Daniela Sturridge.

A tak Rashfordových služieb využil tréner reprezentácie do 21 rokov Gareth Southgate a mohol si trieť ruky.Manchesterský mladý útočník, ktorý v novej sezóne nestačí na novú sezónu a čaká na jeho šancu Zlatanovi Ibrahimovičovi, išiel dobre. Nórom nastrieľal hetrik a bol hlavný hrdinom zápasu, ktorému prizeral aj tréner anglického “áčka” Sam Allardyce.

VIDEO: Zostrih Anglicko U21 – Nórsko U21 6: 1

Bývalý bývalý reprezentant a práve televízny expert Gary Lineker. “Zaujímalo by ma, či tréner bude natoľko odvážny, aby upustil od hráčov, ktorým dal šancu a oni sklamali,” narážal 55-ročný internacionál na to, že Allardyce nezobral Rashorda do prvého tímu na úkor iných.

Anglicko však Nie je to jediný podobný prípad.Zo seniorskej reprezentácie Nórska vypadol zase ofenzívny stredopoliar Realu Madrid Martin Ödegaard, ktorý je mnohými odborníkmi považovaný za jeden z najväčších talentov na svete. Proti Anglicku to však rozhodne nebol jeho deň.

Na štadióne v Colchesteri, kde severania inkasovali od domácich šesť gólov, nastúpil na hrote, avšak nebol vôbec vidieť. Útočník United bol prekonaný celou líniou. Kým Rashford zo štyroch streleckých pokusov docielil troch gólov, Ödegaard sa do zakončenia dostal za celý zápas len raz.

Anglicko tak aj vďaka gólom Rashforda jasne Nórsko deklasoval 6: 1 a poistila si priebežnú prvú priečku v kvalifikačnej skupine o EURO 2017. Nóri naopak musí bojovať aspoň o druhé miesto, ktoré by ich poslalo do baráže.