Chor si v nedeľu na obľúbenom Andrově štadióne zahral prvýkrát od prestupu poslednej štvrťhodinu, kedy ho tréner Vrba poslal na pľac namiesto Krmenčíka. Uhral niekoľko ťažkých súbojov, odstrčil záložníka Žemľu, dostal žltú kartu.

Ale rozhodnúť nestihol.

A má pravdu; vzhľadom k vyrovnanému priebehu bola deľba bodov zrejme spravodlivá, hoci to nie je v športe dôležité.

Keby v športe bola zásadná spravodlivosť, musel by arbiter Zelinka v 63. minúte fúknuť penaltu pre Olomouc.Zahradníčkův center z rohového kopu mieril pred bránu na plsko, ktorého nábeh evidentne rukami zastavil obranca Mäsiar. Žiaľ pri štandardných situáciách býva držanie veľa, je to futbalový kolorit, lenže toto sa už vymykalo zavedeným (ne) poriadkom. “Rozhodca mi hovoril, že to nevidel, takže by som to neriešil. Ale už to bolo za hranou, musel som potom meniť vyťahaný dres, “povzdychol si Jakub Plšek.

Aj keby Sigma, ktoré vďaka aktivite a rýchlej kombinácii patril prvý polčas, vyhrala, majstrovskou zápletku už by to najskôr neznamenalo .

Na to je Plzeň príliš dominantný.Iba po druhýkrát v ročníku stratila body, druhýkrát neskóroval.

Aj tak si udržala čtrnáctibodový náskok na čele tabuľky, pretože Slavia v sobotu prekvapivo prehrala v Jihlave a prišla tak o druhé miesto, kam sa vyhupla Olomouc. </P >

“Priznajme si, že v prvom polčase bola Sigma lepšia. Bola silnejšia a kombinačne rýchlejší. Na druhú stranu my sme zodpovedne bránili, “premýšľal Vrba.

Pre jeho tím to bol už druhý súťažný zápas po zimnej prestávke, vo štvrtok v úvodnom zápase vyraďovacej fázy Európskej ligy remizoval na Partizanu Belehrad (1: 1) . Vrba urobil jedinú zmenu v zostave; chorého Limberského nahradil Kovařík. V druhej polovici sa už toľko u striedačky mračiť nemusel.Snáď len keby Krmenčík potrestal zaváhanie brankára Buchty, ktorý hazardné prihrávkou zavaril Kalvach (inak vynikajúcemu). Lenže v najväčšiu šancu ligového šlágri prestrelil bránku.

“V druhej polovici už to bol zaujímavejší futbal aj pre diváka, lepšie sme kombinovali a hrali viac dopredu. Z tohto pohľadu som spokojný, uhrali sme bod na ihrisku druhej Olomouca, “cenil si Vrba.

Sigma potvrdila nastúpenú cestu z jesene. Znovu ukázala dravosť aj šikovnosť, hoci na bránu vystrelila jediný raz. Udržala domácu neporaziteľnosť v sezóne a s Plzňou bodovala prvýkrát po siedmich predošlých porážkach. “Som rád, že sme nadviazali herni na jeseň.Neprehrali sme doma proti Slavii, Sparte ani Plzni, “váži si olomoucký tréner Václav Jílek.

” Dnešné výkon ukázal, prečo je Olomouc tam, kde je. Keby sme v rovnakej situácii uhrali bod na Sparte či na Slavii, boli by sme spokojní. Pozitívne tiež je, že máme lepší vzájomná zápasu, “doplnil Vrba.

Viktoria v lige neprehrala už 22 stretnutí po sebe. Nemuselo to tak byť. V zaujímavom závere zápasu aj Sigma šturmovala za výhrou. V nadstavenom čase si na rohový kop nabehol stopér Jemelka, ale k lopte mu chýbali centimetre, a tak si gólman Kozáčik s celou Plzňou vydýchli.

Obr Chor potom Jemelka priateľsky objal. Skončí TO takto?