“Neviem prehrávať, porážky neznášam,” hovorí o sebe na konci januára dvadsaťsedemročný Jan Benjamín, nová posila hradeckého tímu pre jarnú časť druholigovej súťaže.

Z troch nových hráčov, ktorí sa v Hradci minulý týždeň na začiatku zimnej prípravy predstavili, je práve Benjamín najskúsenejší a tiež je borcom, ktorý by mohol pomôcť strhnúť z Hradca nálepku skôr do seba uzavretých hráčov. “Na ihrisku viem pekne vybuchnúť,” priznáva obranca, ktorý väčšinu svojho futbalového života prežil v Příbrami.

Práve v jej drese na jar pozbieral osem prvoligových štartov a pridal ich k svojmu premiérovému. Ten, rovnako za Příbram, odohral pred viac ako piatimi rokmi. Medzi týmito dvoma zápisy do prvoligových análov potom Benjamín putoval po hosťovaní v 2.lige. Vo svojom životopise má napríklad angažmán vo Vlašimi, Varnsdorfe či Vyšehrade.

Na jeseň odohral za Příbram, už v 2. lige, deväť zápasov, ďalšie druholigovej štarty by mal pridať na jar v hradeckom drese.

“V Příbrami som odmala, som jej odchovanec, preto som za túto zmenu rád. Chcem spoznať nové prostredie, nové spoluhráča, “rozpráva, prečo sa rozhodol z Příbrami odísť.

V Hradci bude na jar zatiaľ na hosťovaní, ak sa mu ale bude dariť, môže prvýkrát v kariére prestúpiť. Hradecký klub totiž na neho má po skončení jarného hosťovania opčné právo.

Benjamín prichádza do Hradca vo chvíli, keď postavenie tímu v druholigovej súťaži nie je príliš optimistické.Desiate miesto a strata na postupové priečky ho ale neodrádzajú. “Očakávam, že budeme o postup hrať, že budeme ostatné valcovať a o postup sa pobijú,” hovorí odhodlane.

Že sa on osobne bude na ihrisku biť do poslednej chvíle, sa dá očakávať. “Snažím sa bojovať do poslednej minúty. Aj keď je to stratený, “hovorí o sebe a táto vlastnosť ho môže pasovať do pozície lídra tímu na ihrisku. Ostatne v Příbrami jeden čas nosil aj kapitánsku pásku. “Nosil som ju minulý rok a to tam boli aj skúsenejší hráči,” pripomína.