Čo môžu Wallabies vytiahnuť z hry, od ktorej sa čakalo, že vyhrajú kriketovým skóre?

V zodpovedajúcom zápase na majstrovstvách sveta 2015 v Anglicku Wallabies porazili Uruguaj 65: 3. V tomto porovnaní išlo o výkon na nižšej úrovni. Zatiaľ čo Wallabies prekonali Uruguaj siedmymi pokusmi o jeden, ak by vo štvrťfinále hrali s rovnakou nedostatočnou intenzitou a zručnosťou, mali by problémy. Porota vyhrala víťazstvo austrálskeho Svetového pohára v ragby nad Uruguajom. Prečítajte si viac </p >

Wallabies sa pokúsili hrať priamočiarejším štýlom, ale hra mala podobný a znepokojivý vzor ako ich prvé dva zápasy proti Fidži a Walesu, kde začali pomaly a rázne.

Wallabies tréner Michael Cheika po zápase zažartoval, že musí vylepšiť svoje predzápasové pepové rozhovory.Ak má Austrália ísť hlboko do turnaja, bude musieť Cheika nájsť odpoveď na tento problém pred vyraďovacou fázou. Wallabies sa dostali do zlých štartov proti Fidži a Uruguaju, ale ich prehra s Walesom v pomere 29: 25 ukázala, že si nemôžu dovoliť náskok pred veľkými tímami.

Možno to nie je personál, ktorý je Problém Wallabies na začiatku hier, ale ich psychický stav. Možno sú nadmerne vzrušené alebo úzkostné, čo vedie k chybám.V prvom polčase to vyzeralo, akoby sa Wallabies vo svojich predchádzajúcich hrách nič nedozvedeli zo svojej nedisciplinovanosti v súvislosti s útokmi na hlavu.

V priebehu 15 minút dvaja Wallabies dopredu – druhý veslár Adam Coleman a slepý krídelník Lukhan Salakaia-Loto – dostali žlté karty za vysoké zákroky, zatiaľ čo krajný obranca Kurtley Beale bol potrestaný za strelu z výšky iba minútu predtým, ako bol Salakaia-Loto poslaný do koša hriechov.

Wallabies dostali preč s tým, že na 20 minút zápasu proti Uruguaju je až 14 hráčov. Nebolo by také ľahké zahrať jeden proti niektorej z hlavných strán. Bolo však povzbudivé vidieť, že Wallabiesom v druhom polčase nevznikli žiadne pokuty za vysoké zákroky. Možno sa to začína potápať.Facebook Twitter Pinterest Adam Ashley-Cooper sa odtrhol od Felipe Berchesiho. Fotografia: Shaun Botterill / Getty Images

Je potrebné mať na pamäti, že to nebol tím Wallabiesovcov prvej voľby. Cheika urobila 12 zmien v tíme, ktorý podľahol Walesu, aby niektorým hráčom poskytla potrebný herný čas a prípadne vyskúšala ďalšie miesto v tíme pre štvrťfinále.

Wallabies vstúpili do hra s otáznikmi na viacerých pozíciách vrátane kombinácií polčasov a zadných radov.Obnovená polovičná kombinácia Nica Whitea a Christiana Leallifana bola primerane kompetentná bez toho, aby bola geniálna, ale nemuseli čeliť takému fyzickému a psychickému tlaku, aký na nich vyvinul silnejší tím.

Po tom, čo bol na piatej ôsmej dobre proti lavičke proti Fidži a Walesu, Matt Toomua predviedol solídny výkon vo vnútri proti Uruguaju a zostáva opciou na 10. pozícii.Toomua príležitostne vkĺzol do prvého prijímača vo fázovej hre, v štandardných hrách však nehral na piatom ôsmom, čo môže naznačovať, že selektori ho vážne neberú do úvahy pre úlohu hlavného tvorcu hry vo štvrťfinále – pokiaľ si ho nenechajú pod pokrievkou.

Aj keď mimo hry Tevita Kuridrani vyhral hráča zápasu za dva pokusy proti Uruguaju, Samu Kerevi má získať zlatý dres s číslom 12, čo znamená, že Toomua pravdepodobne obnoví svoj dres rola ako finišer. Rozpis: zaregistrujte sa a dostanete náš týždenný e-mail s rugby.

Cheika rozdelila kombináciu „Pooper“ back-row Davida Pococka a Michaela Hoopera proti Uruguaju, čím Pococka z lavičky poslala do daj mu pokoj.Toto poskytlo Salakaia-Loto a osmičke Jackovi Dempseyovi príležitosť presadiť svoje nároky na výber do štvrťfinále.

Napriek svojej veľkosti a sile Salakaia-Loto neurobil toľko, aby sa dostal do Wallabies, ktorý štartuje v zadnom rade, ale Dempsey by dal na rozmyslenie Cheikovi a jeho spoluzberateľom Scottovi Johnsonovi a Michaelovi O’Connorovi. Zatiaľ čo Dempsey nie je taký veľký ako Salakaia-Loto, má také nohy, pri ktorých mu Cheika sliní a je veľmi fyzický a drsný.Neprekvapilo by ho, keby si našiel cestu na lavičku štvrťfinále. Majstrovstvá sveta v ragby 2019: rozlosovanie, tabuľky a výsledky Prečítajte si viac

Keby tu bol jeden skutočne pozitívny aspekt hry Uruguaja, bol to veľmi očakávaný debut tínedžerského boomu mimo Jordana Petaia, ktorý ukázal, že je hráčom testu s vycibreným výkonom na ľavom krídle.

19-ročnému Petaiovi trvalo 23 minút, kým dostal jeho prvý dotyk s loptou, ale o 30 sekúnd neskôr bol na konci jeho prvý testovací pokus, keď si z krídla vzal vnútornú loptu Beale a porazil troch obrancov.

Bol to prvý z mnohých Skúšam podozrenie na mladého hráča s veľkou budúcnosťou, ale to, či bude mať Petaia rolu vo štvrťfinále, sa uvidí.Hral iba prvý polčas a druhý podrazil svoju podkolennú šľachu.

Wallabies majú v piatok ešte jeden biliardový zápas s Gruzínskom, kým sa Cheika musí uspokojiť s tímom pre štvrťfinále, ale ktokoľvek je vybraní, mali by sa Austrálčania pokúsiť priniesť taký typ hry, aký bude potrebný vo vyraďovacej fáze.

Tieto hry nevyhrajú kriketové skóre.