Tento 22-ročný hráč sa po svojom prestupe z Norwichu o 20 miliónov libier usadil v Premier League tak hladko, že je ľahké zabudnúť, že na svoj debut na Carrow Road musel čakať viac ako rok, najskôr bol požičaný späť do Coventry a potom sa rozhodol pre kúzlo v Aberdeene, aby získal herný čas, ktorý cítil, že potrebuje.

Zdá sa, že Maddison sa teraz stane Angličanom pravidelným, každý okrem Jeremyho Clarksona spieva svoje chvály a snahu pridať sa k Harrymu Maguire z Manchestru United je sebavedome predpovedaný do budúcnosti.Kým však Daniel Farke neprevzal vedenie v Norwichi, hrozilo, že jeho potenciál zostane nepovšimnutý.

„Som chlapec, ktorý vždy hrával: keď som šiel do Norwichu, bol to trochu šok, že som nemohol Nezískam minúty, ktoré som chcel, “hovorí. “Bol som na lavičke Coventry v 16 rokoch, takže som nečakal, že budem vynechaný z mužstva. Gareth Southgate stavia Maddisona do centra jeho najnovšieho vývoja v Anglicku. Prečítajte si viac

” To je prečo som si požičal, ale keď som sa vrátil, stále by som nemal šancu bez toho, aby vošiel nový manažér. To bolo pre všetkých ako nová listina a očividne som na neho urobil dojem. Dal ma do hry v prvý deň sezóny a nikdy som sa neohliadol.

„Som veľmi spokojný s tým, ako sa veci od tej doby vyvíjali, ale dlžím veľa Danielovi a Norwichovi.Ich výsledok je vždy prvý, ktorý skontrolujem, a som rád, že dosiahli dobrý štart v Premier League s [Teemu] Pukki v skvelej forme až hore. “

Mnoho ďalších bolo rýchlych ako upozornenie na sociálnych sieťach, bol Maddison vyhlásený za muža zápasu v zápase na Stamford Bridge, hoci popiera, že by sa moderátorovi Grand Tour dostala pod kožu. „Nebol som naštvaný, aby som bol úprimný, bol to iba ľahkovážny vtip,“ hovorí.

„Kedysi som sledoval Clarksona v televízii a považoval som za vtipné, keď komentoval moje vlasy , hoci sa nemohol viac mýliť, pokiaľ ide o čas, ktorý venujem futbalu.

„Môj život je futbal, žijem a dýcham futbal. Ak niečo, niekedy musím urobiť krok od futbalu.Milujem túto hru, rád ju sledujem, hrám a hovorím o nej. Stále som na tréningovom ihrisku o 13:00, keď sa tréning skončil o 11:30. Robil som to od mladého veku a dostalo ma to tam, kde som teraz, takže som sa nezmenil. Každý, kto ma pozná, vám povie, že som vždy taký bol. Leicesterova skorá forma sezóny z nich robí dobrú hodnotu pre najlepších šesť | Paul Wilson Prečítajte si viac

„Hrával som v lige jeden, v Škótsku, na majstrovstvách a v Premier League, takže som sa vypracoval. V tej chvíli hrám v najlepšej lige na svete, takže nebudem brať nič ako samozrejmosť. “

Najlepšia liga na svete alebo nie, Anglicko do 21 rokov sa učilo pokoriť. hodina v júni, keď nedokázali vyhrať zápas a po skupinovej fáze museli ísť domov.Technický riaditeľ FA, Les Reed, práve označil hráčov Aidy Boothroyd za arogantných, hoci Maddison si myslí, že príliš sebavedomý môže byť lepší termín. „Išli sme do turnaja a snažili sme sa ho vyhrať. Po dvoch zápasoch sme vypadli,“ hovorí.

„Pri spätnom pohľade by sme si mohli myslieť, že sme príliš sebavedomí, aj keď sa to v tom čase nezdalo pretože sme pracovali veľmi tvrdo. Pravdepodobne sme si mysleli, že sme jedným z najlepších tímov na turnaji, a vďaka talentu, ktorý sme mali, sa necítim hlúpo. Ale v prvom zápase sme mali vylúčeného hráča, ktorý potom podľahol Rumunsku v hre, ktorú musíte vyhrať. Úprimne si nemyslím, že som mal niekedy z futbalu horší pocit, ale ako stále hovorí Gareth Southgate, z podobných skúseností sa musíš poučiť.

„Čo som sa naučil? Ten turnajový futbal je iný.Je dôležité myslieť na správu hier, pretože nemáte druhú šancu. “