Občas to bolo také chaotické ako premávka v centre Yaoundé, hlavnom meste Kamerunu, v dopravných špičkách, ale keď sa prach konečne usadil, anglický „dobročinný vodca“ prekabátil trénera s názvom „Mean Dog“ a levy boli v posledný 8. Anglický Phil Neville obviňuje Kamerun z „hanobenia futbalu“. Prečítajte si viac

Podľa jeho prezývky Alain Djeumfa vytvoril choreografiu vysoko angažovaného, ​​i keď absurdne Kamikazeho a niekedy neúmyselne komediálneho predstavenia z filmu Indomitable. Levice.Anglicku Phila Nevilla zostali modriny, aby to dokázali, ale oveľa depresívnejšie bolo pľuvanie a pečiatkovanie, ku ktorému sa uchýlili niektorí hráči z Kamerunu.

Ich celkovú detinskosť stelesňovali niektoré nezbedné hraničné anarchické reakcie. keď dve rozhodnutia VAR išli proti nim a veci sa stali výrazne neskutočnými.

Francúzi možno prepadli Nevillovi alebo sprievodcovi Bienveillantovi, ako ho tu teraz volajú, ale bolo tu vzácne málo zdvorilosti alebo emočnej inteligencie – jeho veľa obdivované vlastnosti – na ihrisku od kohokoľvek v kamerunskej zelenej farbe.

Skutočne existovali kúzla, keď to všetko zostúpilo do hodnej frašky. Z africkej strany to bolo zúfalo neprofesionálne – nehovoriac o hanebných – a strašne škodlivé pre hru žien ako celok.Francúzsko 2019 by sa zúfalo mohlo zaobísť bez takého 16. kola stretnutia. Stručný sprievodca Sledujte šport Guardian na sociálnych sieťach Zobraziť Skryť

Dlho pred koncom hry, ktorá nastavovala nové minimá, pokiaľ ide o zlé správanie, sa čínsky rozhodca Qin Liang rozhodol v 90. minúte spoliehať o diplomacii skôr ako o dôslednom dodržiavaní litery zákona. Nikto jej nemohol nič vyčítať a za daných okolností sa jej darilo veľmi dobre.

Zdalo sa, že je oprávnená vydesená Kamerunka odísť z ihriska a pravdepodobne sa rozhodne zachovať integritu turnaja a riadne ignoruje do očí bijúce červené karty . Klobúk dole pred Anglickom za zachovanie chvályhodnej disciplíny a vyrovnanosti tvárou v tvár akejsi otrasnej provokácii, cynickému faulovaniu a hraniu.Po tomto štvrťfinále proti Nórsku v Le Havre sa vo štvrtok večer môže zdať trochu pokojné. Anglicko 3: 0 Kamerun: Hodnotenie hráčok svetového pohára žien | Amy Lawrence Čítať viac

Malo by sa stať 11 v 10 vo štvrtej tónine, minúta, keď kamerunská Yvonne Leuko zasiahla Nikitu Parrisovú do tváre, keď okolo nej preskočila. Namiesto toho, aby poslal obrancu cez Lianga, iba ohnal žltou kartou. Preboha vie, prečo nebol incident odoslaný VAR.

O desať minút neskôr bolo vpredu Anglicko. Keď sa rozhodlo, že Augustine Ejangue odovzdala loptu späť svojej brankárke Annette Ngo Ndom, získalo Anglicko nepriamy voľný priamy kop na hranici šestnástky.Kamerun odpovedal postavením všetkých 11 hráčov na bránkovú čiaru. Toni Duggan však poklepal na loptu Steph Houghtonovi. Kapitán Anglicka – vynikajúci po celom svete – s potešením všetkým pripomínal, prečo bývala stredovou rozohrávkou, a tým smerovala svoju strelu nízko číre svetlo odhaľujúce nestrážených pár centimetrov v blízkosti dolného rohu. Facebook Twitter Pinterest Hráči Kamerunu sa po druhom góle Anglicka hádajú s rozhodcom Qin Liangom. Fotografia: Robert Cianflone ​​/ Getty Images

Popravený, keď tých 11 odporcov zaútočilo na Houghtona, bola mŕtva lopta chvíľu odoslaná, pričom jedným z dôvodov bola Dugganova sťažnosť, že na ňu Ejangue napľula.Neville neskôr potvrdil, že to tak bolo, ale Ejangue, ktorý tvrdil, že to bolo náhodné, unikol ranným kúpeľom.

Keď bolo Anglicko chvályhodne pripravené predovšetkým na všetky ostatné. Úhľadne zakončená prihrávka Lucy Bronze – úplne typická pre veľmi pôsobivé zobrazenie na pravej strane – vytvorila svoj druhý gól pre Ellen Whiteovú – aj keď oslavy sa odkladali až do následkov zásahu VAR po tom, čo bol spočiatku nesprávne, nepovolený.

Aj keď bola Parris v ofsajdovom postavení, keď Whiteov ostrý, prvý raz zakončenie trafil do zadnej časti siete, zjavne nezasahovala do hry.Liang si napriek tomu nechala zmeniť názor, ktorý urobila kontrola VAR, a dala gól. Hanebné predstavenie Kamerunu zostúpi do frašky na ihrisku | Suzanne Wrack Prečítajte si viac

Kamerun reagoval veľmi zle, v jednom okamihu sa zhromaždil v stredovom kruhu a odmietol hrať ďalej. Na chvíľu sa skutočne zdalo, že si všetci idú sadnúť do stredu ihriska a odmietajú sa pohnúť. Niektorí plakali.

Zdalo sa, že kolektívna nálada sa nakrátko zlepšila, keď začiatkom druhej polovice hrozný anglický obranný mix umožnil Nchout Ajara prvýkrát sa spojiť krížom a vystreliť za Karen Bardsleyovú. Tentokrát bol cieľ pôvodne určený iba na to, aby bol zakázaný po preskúmaní VAR. Ukázalo sa to ako správne, ale veľmi okrajové rozhodnutie, ktoré Ajaru opustilo v slzách.Ona a jej spoluhráči opäť krátko pohrozili, že prestanú hrať, oddialili reštart a nechali Djeumfu zjavne v takej strate, aby vedeli, čo má urobiť, aby Neville nakrátko prešiel a poradil mu. Piata: zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný futbalový e-mail.

Prvé stretnutie Anglicka s africkou stranou od Nigérie v roku 1995 sa určite ukázalo ako rušné, ale Alex Greenwood si bol absolútne istý víťazstvom a po stretnutí s Dugganovým nízkym a dobre prepracovaným rohom vyrazil loptu mocne do siete.

Po treste Fran Kirbyho Ysis Sonkingom, ktorý mal skutočne vidieť červenú farbu za to, že si dupla na nohu, mal nasledovať trest, ale Liang si rozumne pomyslela, že urobí takéto potenciálne zápalové rozhodnutie.

Všetko sa skončilo tým, že Alexandra Takounda dupla Houghtonovi na členok.Bola to šokujúca výzva a jasné vylúčenie, ale vzhľadom na extrémny kontext sa zmierlivá žltá zdala nevyhnutným kompromisom. Na jednej úrovni to bola situácia situačnej komédie – na inej zúfalo smutná.