Jill Scott uviedla, že ona a jej spoluhráči z Anglicka prežili bezsennú noc po utorňajšej mučivej semifinálovej prehre s USA, dodala však, že sú odhodlaní poraziť Švédsko v sobotňajšom play-off o tretie miesto.

Pre veteránskeho záložníka, ktorý v Kanade pred štyrmi rokmi zbieral bronz, je to niečo ako deja vu moment. “Cítite sa nižšie ako bruško hada,” povedala Scottová, keď vo štvrtok relaxovala na stredomorskom slnku na najnovšej anglickej plážovej základni v Nice. “Ale rok 2015 sa čudne cítil ako väčšia rana, pretože sme semifinále prehrali s Japonskom doslova posledným výkopom zápasu. Ak má anglický ženský futbal chytiť USA, budú kľúčové školy. Prečítajte si viac

„Jedným z mojich najpyšnejších okamihov bol však spôsob, ako sa tím vybral, išiel a porazil Nemecko v play-off.Nechal som si zarámovať medailu a ak túto vyhráme, dám si ju zarámovať tiež. Som zdrvený, že sme národu nedali finále, na ktoré sa môžeme tešiť, ale zúfalo túžime tento turnaj ukončiť na vysokej úrovni. “

Scott prezradila, že ona a väčšina tímu strávila utorok večer sedením posmrtná diskusia. “S 11 miliónmi ľudí doma sledovaných v televízii cítite akýsi tlak,” povedala. “Tieto zlé chvíle sa s pribúdajúcim vekom nezlepšujú. V skutočnosti ublížia viac, pretože viete, že budúcich príležitostí bude menej.

” Strata semifinále je trieštivá; si tak nízky, ale musíme sa nejako postaviť späť a vziať si z tohto turnaja niečo dobré.Ale nebudem klamať, bolí to a určite to bude bolieť dlho.

„Nie som ešte ani po roku 2015, čo ma bolí, naozaj je. Stále som vykuchaný z Kanady.Je to najlepšia práca na svete, ale je tu oveľa viac hlbokých ako vysokých výšok. “The Fiver: zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný e-mailový futbal.

S odstupom času 32-ročný Manchester City oddaný oddaný bude určite schopný premýšľať o osobne vynikajúcom turnaji, na ktorom si ju Phil Neville vybral pre každé stretnutie, a dokázala, že je jednou z vynikajúcich osobností Anglicka.

Zatiaľ si ešte musí zabezpečiť druhú bronzovú medailu, Scott už má jedno memento: čierne oko spôsobené zblúdilým americkým lakťom. “Svojho času som ich rozdala pár, takže v našej lige bude doma pár dievčat, ktoré si myslia, že som tejto dlžná,” povedala s úsmevom. „Vezmem to pre nich.“