V rámci nového systému budú udelené štyri body za testové víťazstvá, dve za víťazstvá v jednodňových a dvadsaťdesiatnikov a rozdelenie v prípade remízy, väzby alebo vyčistenia, aby sa zistila celková víťazka z každej cesty. Nominálny fond 25 000 libier je k dispozícii, aby ho mohli zdieľať víťazní hráči. “Veríme, že Super Series poskytne tento kontext a relevantnosť tým, že spojí formáty a zabezpečí, že každá hra bude počítaná za niečo viac ako len on sám “, povedal Strauss.

” Fanúšikovia určitého formátu sa snáď cítia viac prepojení s ostatnými formátmi, zaujímajúc sa o ďalšie formáty.Vedľajším produktom je takmer to, že naši hráči vo veľmi odlišných a celkom oddelených tímoch sa budú cítiť viac navzájom prepojení a niečím väčším ako ich vlastné bezprostredné záujmy. “Steven Finn si ponechal prvý test v Anglicku Test proti Srí Lanke Prečítajte si viac

Koncepcia bola prvýkrát použitá v Asine ženských žien v roku 2013, hoci jej zavedenie do mužskej hry sa v budúcnosti neplánuje rozhodovať o ekvivalentoch mužov. Strauss trvá na tom, že myšlienka Super Series namiesto toho sedí nad a cez tri formáty hry, s jednotlivými trofejami stále súťažiacimi. Anglicko čelí Srí Lanke v troch testoch, počnúc Headingley vo štvrtok, potom päť jedno- denných medzinárodných a jednorazových Twenty20 v Southamptone začiatkom júla.Trojmesačná prehliadka v Pakistane začína štartom štyroch zápasov, pred piatimi ODI a jedným Twenty20 na Old Trafford v septembri. V rámci tohto systému by posledná anglická prehliadka Južnej Afriky bola 16-14 víťazstvo pre hostiteľa, s tímom testovacej skupiny Alastair Cook vyhrali svoju sériu 2-1 pred tím, ako tímy s obmedzeným výkonom pod Eoinom Morganom stratili 3-2 v jednodňových a 2-0 v zápasoch Twenty20. Posledná z nich by teda bola konečná. Takýto cieľ však pravdepodobne nebude pravidlom a bodový systém by teoreticky mohol odradiť od neskorších zápasov, keby dominovala jedna strana skoro.Bolo by to Anglicko, ktoré by vyčistilo Srí Lanku 3-0 a vyhrať prvý jednodňový medzinárodný tím, napríklad im dalo neporovnateľné 14-bodové vedenie a päť mŕtvych gumy v kontexte celkovej Super Series, nasledovali .

Na otázku, či by to priniesol počas roka Ashes, Strauss odpovedal: “Jedna vec, ktorú nechceme urobiť, je držať naše hlavy v piesku a len udržať veci tak, ako majú vždy bol v dobe, keď sa hra vyvíja a vyvíja veľmi rýchlo. “Ashes bude vždy Ash, ktorý sa bude hrať na piatich testovacích zápasoch, ktoré sa nikdy nezmenia, určite nemáme v pláne zmeniť to a ani my, ale máme zodpovednosť zabezpečiť, aby medzinárodný kriket zostal relevantný v živote ľudí, a to je jeden zo spôsobov, ako to urobiť. “Myslím, že bod, ktorý sa snažíme prekonať viac ako čokoľvek iného, ​​je že ECB veľmi chcela byť v popredí úsilia o modernizáciu medzinárodnej hry a cítime, že to je dobré “Strauss trvá na tom, že aj Srí Lanka a Pakistan túto myšlienku plne podporili, keď ich prvýkrát dal, zatiaľ čo Investec, Royal Londýn a NatWest – individuálni sponzori troch formátov – sú tiež na palube.Hráči tvrdia, že sú otvorení myšlienke, hoci všemocný Ben Stokes už zaznamenal, že je to “odpad”.