Rozhlasový vysielateľ Alan Jones spojil násilie medzi fanúšikmi A-ligy s parížskymi teroristickými útokmi, tvrdiac, že ​​futbalové úrady odmietajú uznať “problém”. Prezident 4BC vyhlásil svoje pondelkové ráno po správe v systéme Sydney Sunday Telegraph odhalili identitu osôb, ktoré údajne boli na FFA zoznamu ľudí zakázaných zo všetkých štadiónov v Austrálii.

Fotografie z 10 z 198 ľudí sa objavili na titulnej Bet365 športove stávkovanie strane novín: “Zakázané: Z každej futbalovej teréne v krajine sa vylúčilo 198 výstrelov”.Podnadpis si prečítal “Odhalenie: súbory tajnej polície”.

Na internetovej stránke papiera sa nachádzajú fotografie 151 z 198. A-League Talking Points: Aloisiho proti futbalovému prekážke chýba jeho cieľ | Jonathan Howcroft Prečítajte si viac

V správe sa tvrdilo, že zakázaní fanúšikovia sa “zapájali do správania od násilia, útoku alebo vzplanutia až po všeobecné prenasledovanie počas trojročného obdobia do 30. októbra.”

Jeden z fanúšikov Western Sydney Wanderers je uvedený ako obdržaný dvojročný zákaz pruhovania.

Rebecca Wilson, novinár News Corp, ktorý napísal článok a je pravidelným hosťom na rozhlasovej show Jonesa, bol pozvaný v pondelok hovoriť o príbehu.

“Pohľad z FFA je, že dokážeme, že niečo robíme,” povedal Wilson Jonesovi. “Niektoré z rozsahu ich trestných činov by vaše oči vody a vážne by vás otázka, či by ste niekedy ísť do akejkoľvek hry A-League vôbec.” To, čo ukazuje, je tu veľa väčší Unibet sekcie Live stávok problém a je to kultúrny problém v rámci športu.Teraz máme problém šíriť sa na predmestí, čo z neho robí problém komunity, a nie len futbalový problém.

“Takže to je dôvod, prečo majú hlavu v piesku v FFA, oni neveria, že je to najhorší šport v Austrálii za hrozné trestné činy, ktoré sú spáchané medzi fanúšikmi rivalov. “Wilson povedala, že hovorila so šéfom FFA Davidom Gallopom, o ktorom povedala, že naznačil, že si nemyslí tam bol kultúrny problém a že všetky problémy chuligán boli spôsobené malou menšinou fanúšikov. “Najväčší problém sa zdá byť, že Futbal Austrália, alebo ako sa nazýva futbalová federácia Austrália, nechce aby tento problém pripustil, “povedal Jones na začiatku segmentu. (Riadiaci orgán bol od roku 2005 známy ako Futbalová federácia Austrália.)

Jones ukončil rozhovor tým, že požiadal Wilsona: “A nakoniec, je to podobné ako terorizmus v Paríži?Vedúci nemajú odvahu? ”

” To je úplne správne, “povedal Wilson. “To je úplne správne, Alan.”

Správa telegrafu spôsobila v nedeľu búrku medzi fanúšikmi, najmä rozhodnutie o uverejnení dôverných informácií. Mnohí poukazujú na to, že fanúšikovia, ktorí podliehajú zákazu, nemajú právo podať odvolanie. Telegraph bol obvinený aj z toho, že zavádzal mená fanúšikov, nesprávne uviedol trestné činy a odhalil identitu osôb mladších ako 18 rokov.