Od vlaňajšieho Wimbledonu stihol chudobná dva turnaje a na nich iba tri zápasy. Vlastne vôbec nie je divu, že Murray tvrdí: “Svojím spôsobom zase začínam od nuly. Bude to ťažké, ale tiež by to mohla byť zábava. ”

Pre trojnásobného grandslamového víťaza nie je ľahké zachovať si pozitívny prístup. Jeho dlhodobé patálie s bedrami vyvrcholili januárovou operácií. Vynechal všetky štyri posledné kľúčové akcie: vlani chýbal už na US Open a tento rok neodohral jediný grandslam.

Keď sa vrátil na dve trávnaté akcie, dokázal zdolať len iného comebackáře Stan Wawrinka. Do “domáceho” All England Clubu ho nepustila neistota nad vlastnou fyzickou kondíciou. Skoro to znie, že je všetko zle.Však tiež jeden z najlepších hráčov posledných rokov zahučal v rebríčku ATP až na 832. miesto!

Keď sa klady hľadajú ťažko, dá sa upnúť aj na toto.

“Samozrejme to nie sú pozície, na ktorých by som sa chcel pohybovať, “priznal vo Washingtone, kde ho duel prvého kola proti domácemu Donaldson čaká v noci na utorok od 1.00 českého času. “Ale je tu aj dobrá vec: keď ste na špici, je strašne ťažké sa posunúť aj o jedinú priečku nahor.Keď sa mi bude dariť teraz, môžem za pár týždňov poskočiť o 300 alebo 400 miest. ”

Duel s Wawrinkom v Eastbourne (vľavo) ešte Murray vyhral, ​​potom sa ale odhlásil z Wimbledonu.

Preto potrebuje začať zbierať nielen štarty, ale predovšetkým výhry – či už teraz v americkej metropole, alebo neskôr na turnajoch v Toronte a v Cincinnati, kde dostal divokú kartu: “Ak by som mal každý týždeň vypadávať v prvom kole, moc veselé by to nebolo. “Cieľom je potom návrat na US Open, na pódium z najžiarivejších.

Okrem chýbajúce prax je tu ale stále aj nedokonalý stav jeho tela.

” teším sa, ale zároveň mám trochu obavy. Veď som na betónoch nehral naozaj dlhú dobu, “povedal. “Po pár zápasoch by to malo byť lepšie.A hlavne – keď budem hrať na kurte proti tým najlepším, zlepší mi to fyzičku tak, ako to žiadna posilňovňa nevie. ”

Murrayovi je stále 31 rokov – čo neveští akútne obavy z konca kariéry. “Tiež ma motivuje to, ako váľa iní tridsiatnici,” spomenul v USA svoje dlhoročné súputníkov Rogera Federera a Rafaela Nadala. “Verím, že sa zase dostanem do formy.”

Ak ale dôjde na konkrétne ciele, je Murray opatrný. A drží sa toho, čo by mal mať na pamäti každý človek: “Hlavné je, aby som zostal zdravý. V takom prípade sa toľko nemusím zaoberať rebríčkom. Keď zvládnem toto, môžem rok 2019 začať už úplne inak. “