Sezóna vstúpi do tretej tretiny a Toronto je vzdorovité predispozície. Babcockovci sa učia vyhrať a bojovať za účasť na porážkových bitkách. Vo Východnej konferencii ešte v utorok držali ôsmej, teda posledný postupové miesto.

Hlavne vďaka skúsenému trénerovi a jeho prácu s Torontským “poterom”. Noví hráči zaznamenali pre celý tím 79 zo 160 gólov. Ostatne aj pondelkové zápas s NY Islanders, hoci skončil porážkou 5: 6 v predĺžení, ukázal prínos zelenáčov.
Starali sa o všetky ciele Maple Leafs.Okrem Austona Matthewsa (19), ospevované jedničky posledného draftu, sa presadili tiež Nikita Sošnikov (23), Mitch Marner (19), Zach Hyman (24) a William Nylander (20).

Zápis do klubových dejín

Päť gólov od nováčikov v jedinom zápase? To sa vo storočných dejinách torontského klubu ešte nestalo.

Lenže Babcock má k dispozícii veľa talentovaných hráčov, ktorí sa snažia preraziť, a navyše s nimi vie skvele pracovať. Nepomáha mu vtom len trénerská, ale aj životnú skúsenosť.

“Veľa ma zmenilo, keď som sledoval, ako moje deti dospievajú, čím si prechádzajú pri športovaní, ako opúšťajú náš domov,” tvrdí päťdesiattriročný kouč. “Takže chcem vedieť, čo robia moji mladí hráči.A hovorím s nimi veľa.

Znamená to banálne? Babcock dáva veľkú váhu na rozhovory s Greenwichom. V januári sa zúčastnil projektu Let ‘Talk, ktorý upozorňuje na fakt, že mnohí kanadskí vysokoškoláci trpí psychickými problémami. Zapojil sa do neho aj kvôli tragické osobné skúsenosti, dvaja z rodinných priateľov prišli o život práve kvôli problémom s psychikou.

“Jeden z piatich Kanaďanov trpí a nikomu to nepovie. Možno štyria z týchto chlapcov majú tím. Keď ste mladý hráč a idete na Maple Leafs, budete sa zaoberať veľkým tlakom. Nachádzate sa za hviezdami, kdekoľvek sa pohybujete.Je dôležité, aby ste mal niekoho, s kým si pohovoriť, keď je potreba, “tvrdí.

Vzor menom Kadri

Jeho Babcock môže byť tvrdý, dobre známy pre každý detail. Teraz ukazuje ľudskú stránku, veľké pochopenie hokejistov na prahu dospelosti. Vyplatí všetky svoje bonusy a zvyšok tímu. Trebárs NaZemi Kadri prežíva životnú sezónu.

Babcock sa mu dlhodobo venuje, čo je v Toronte, zameral sa na jeho prevýchovu. A spokojne hovorí: “Jeho hra je teraz oveľa komplexnejšie.” Z predtým problémového Kadriho sa snaží urobiť vzor, ​​ktorý môžu nováčikovia nasledovať.

Matthews a spol. sa snaží.Americký supertalent patrí k najlepším strelcom NHL, Nylander, syn niekdajšieho dvorného centra Jaromíra Jágra, cez víkend nastrieľal hetrik.

Maple Leafs sa stávajú hitom NHL, divákov baví sledovať útočné výpady budúcich hviezd. Odráža sa to aj na predajoch dresov, Matthewsův je druhým najpredávanejším v celej lige. “Máme všetky predpoklady pre to, aby sme vybudovali výnimočný tím,” hovorí Babcock. Verí, že vedie nových šampiónov. Pravdepodobne však neočakával, že by ich mohol zahrať aj tento rok.