Polonahý víťaz sa v šatni bavil s matkou Irinou, keď za ním prišiel John McEnroe s tenisovou taškou na chrbte a hovorí: “Teba mám rád, bolo to ako zo starej školy!”

Zverev si vyslúžil pochvalu od legendárneho Američana za dnes už málo vídaný štýl servis-volej, ktorým zaskočil Brita Murrayho a po výsledku 7: 5, 5: 7, 6: 2, 6: 4 sa raduje z postupu do štvrťfinále.

Päťdesiat hráčov ATP sa umiestnil 118 krát (65 krát úspešne), pričom použil osem zo 17 brejkballs.Jeden z najlepších obhajcov na okruhu bol schopný tlačiť do rohu, kde nebol únik.

Murray premárnil po vyradení Novaka Djokoviča šancu na premiérový titul z úvodného grandslamu sezóny a Zverev sa stal nečakanou hviezdou.

Veď posledný Nemec, ktorému sa na jednom z turnajov veľkej štvorky podarilo poraziť svetovú jeden bol Boris Becker. V roku 1995 najmladší wimbledonský šampión porazil práve na londýnskej tráve v semifinále Andreho Agassiho.

“Aby som bol úprimný, tak ani neviem, ako som to dokázal. Bol som ako kóma, “povedal Zverev v rozhovore na súde. “Bol to môj najlepší zápas v živote.”Okrem McEnroe, prekvapujúci víťaz tiež poslal” srdečné blahoželanie “futbalovému klubu Hertha Berlin cez Twitter.

Sledujte svojho brata proti Nadalovi? Najlepšia príprava na zápas

“Toto víťazstvo pre mňa znamená celý svet,” povedal Zverev a obrátil sa k svojej krabici, kde bol jeho “svet”. Rodina, dôležití ľudia, ktorí prispeli k tomuto úspechu.

“Vďaka nim som nebol ani nervózny. Niekedy som sa tam pozrel a moja mama sa vždy smiela, aj keď som rozbila smeč. Ocko sa sústredil. Všetci sa zdali byť tak uvoľnený.Na kurte bola dobrá atmosféra, to mi pomohlo, aby som zostal pozitívny, “poďakoval.

Dvadsaťdeväťročný Mischa Zverev pritom v sobotu sedel na rovnakom mieste Rod Laver Areny a fandil o desať rokov mladšiemu bratovi Alexandrovi. “Sascha” trápil päť setov slávneho Španiela Rafaela Nadala.

“Môj brat ma motivuje zakaždým, je skvelý tenista, vďaka nemu sa snažím byť lepší. Sledovanie jeho stretnutia s Nadalom bolo najlepšou prípravou na zápas, ktorý by som mohol mať, “vtipkoval nemecky. “Ale je stále na rebríku.Až sa vrátime domov, pustím ho do dverí ako prvého. ”

Ale skôr to bolo inak.

z druhej tisícky rebríčka sa dostal späť medzi najlepšie

Rodina Zverevova zo Sovietskeho zväzu presídlila v roku 1991 do Hamburgu, štvorročného Mischu trénoval otec Alexander, niekdajší solídny tenista. Než sa v Nemecku narodil druhý potomok, rástol vo hviezdu prvorodený syn.

V juniorskej kariére mal Zverev “prostredný” bilanciu 123 víťazstiev a len 50 porážok. Pred 13 rokmi v US Open, ako svetová trofej medzi mladými, sa stretol v semifinále s Murrayom. Mimochodom – on potom stratil. Ale nemohol preťať dospelých Nemcov z ruského pôvodu tak vysoko.Jeho grandslam maxima zostala tretie kolo Wimbledonu 2008. V tom istom roku s ruským juhom vyhral dva tituly v štvorhre. V auguste 2009 bol zaradený ako 45. hráč na svete. Zverevova kariéra ovplyvnila zranenia. Možno sa vrátil po zlomenine pravého zápästia. O pár rokov späť nemohol držať raketu, zmizol z okruhu, na začiatku roku 2015 bol klasifikovaný ako 1065.hráč rebríčka ATP.

“S mladším bratom a jeho rovesníkmi som obchádzal juniorské turnaje, podniky kategórie Futures bez zázemia, potulovali sme sa prériami v južnom Texase, na malých mestách prespávali na hoteli, jedli bagety zo Subwaye,” spomínal Mischa Zverev na ťažké obdobie.

Ale ty nesmieš s tenisom tresnúť, zakázal mu Sascha.

A tak sa navzájom podporovali, povzbudzovali, vekový rozdiel bol skôr na prospech – starší pôsobil ako mentor toho mladšieho. Teraz sú z nich najlepší tenisoví bratia medzi elitou (Alexander Zverev je 24. hráč sveta).

Mischa Zverev sa navyše po senzačný výhre nad svetovou jednotkou vo štvrťfinále stretne s Rogerom Federerom. Aký je ten pocit?

“Ani ja neviem. Je to všetko nové pre mňa, to ma robí neskutočným.Hra s Rogerom bude ako sen, bol to môj model, “povedal nemecký hrdina moderátorovi Jim Courierovi na súde.” Nie, nie je to sen. To je skutočnosť. “