Ostro a precízne rozohraná štandardná situácia, ktorá obrane súpera pekne zavarí. Túto zručnosť slávistický stredopoliar Jan Sýkora majstrovsky ovláda, avšak pre nedeľné derby so Spartou zostane táto červenobiela zbraň odstavená za žltú závorou. Tréner tímu z Edenu Jaroslav Šilhavý má niekoľko variantov, ako nahradiť vykartovaného reprezentanta. Ponúka sa Stanislav Tecl, Ruslan Mingazov alebo posunutie Antonína baráku na kraj a hra na dvoch útočníkov.

Slavia sa snažila urvat výhru v Liberci, lenže neúspešne a navyše prišla o Jána Sýkoru pre dnešné derby so Spartou. Slávistický záložník sa snažil v 89. minúte vybojovať loptu, ale Radek Voltr si balón pokryl a Sýkora ho zfauloval.Rozhodca Petr Ardelean neváhal, ihneď ukázal šikovnému hráči žltú kartu, pre neho štvrtú v sezóne, a tréner Jaroslav Šilhavý mal dva týždne na premýšľanie, ako sa s jeho absenciou vyrovnať.

“Necháme si to pre seba. Sú tam asi dve varianty. Uvidíme, “nechcel slávistický kouč akokoľvek naznačiť, ako poskladá základné jedenástku pre derby.

Ako prvý scenár sa ponúka nasadenie Stanislava Tecla. Zimné akvizície z Jablonca zasiahla do všetkých piatich jarných zápasov Slavie ako striedajúci hráč. Tecl je skôr hrotový útočník, ale krídelníka pozíciu zdatne zastane, ostatne v severočeskom klube na nej nastupoval. “Trošku som sa s tým vyrovnal a zžil.Nie je to zase až taký problém, “glosoval po svojom príchode sám hráč túto možnosť.

Na Sýkorová pozícii môže nastúpiť aj Ruslan Mingazov. Lenže reprezentant Turkménska hral v lige naposledy v októbri v Jablonci a navyše sa z posledného zraze národného tímu vrátil až v priebehu týždňa, neskôr ako reprezentanti Česka. Cestoval z Taiwanu, kde Turkménsko vyhral 3: 1, Mingazov prispel gólom z penalty, ale v závere bol po druhej žltej karte vylúčený.

Šilhavý môže tiež nasadiť dva útočníkmi s tým, že by sa na kraj zálohy presunul Antonín Barák. “Najlepšie sa cítim v strede ihriska, ale človek sa koľkokrát musí prispôsobiť tímu. Som s tým úplne stotožnený.Pokiaľ bude tréner chcieť, aby som hral vpravo, bude hrať vpravo. Ak niekde inde, tak budem hrať tam, “nevyberal si dvadsaťdvaročný reprezentant, ktorý dal v nedeľu dva góly San Maríne v kvalifikácii o majstrovstvá sveta.

GALÉRIA | Pozrite sa, ako môže Slavia nastúpiť bez Jána Sýkoru

Hra s dvoma klasickými forwardy hneď od úvodu sa však v derby javí pomerne riskantne. “Nepodporil by som sa k tejto variante.Vo vyrovnaných zápasoch rozhoduje stred ihriska, všetci ho zosilňujú, “upozornil Vlastimil Palička, člen prezídia Únie českých futbalových trénerov.

Slavii bude chýbať Sýkorová priebojnosť, drzosť, rýchlosť a celková forma. “Slavia má široký káder, kvalitné lavičku. V poli ho dokážu nahradiť, “zhodol sa Palička s bývalým slávistickým záložníkom Jaroslavom Černým.

Obaja však zároveň vyzdvihujú jeho schopnosti a aktuálne pohodu. “Keby hral, ​​bolo by to pre Spartu väčšie nebezpečenstvo. Je drzý, dovolí si jeden na jedného, ​​posiela do vápna dobrej centrami.Nakopol sa zápasom v Příbrami, jeho sebavedomie išlo hore, “vypozoroval Černý.

” Je to hráč, ktorý má úžasný prehľad v hre, je silný na lopte, neboja o neho v ťažkých situáciách prihlásiť. A má samozrejme výbornú kopaciu techniku, “doplnil Palička.

Červenobiela armáda tak bude pravdepodobne najviac postrádať štandardné situácie v podaní malého veľkého muža s číslom 6 na chrbte. “Čakám vyrovnaný zápas a práve v takýchto štandardky rozhodujú. Honza je kopal dobre, išli mu. Slavia má vysoké hráča, dala z nich nejaké góly a mala aj ďalšie zavarí a šance.Husby (Josef Hušbauer) to kope taky dobre, ale Sýkorová centrami sú střílenější, ostrejšie, prudšie, “premýšľal Čierny, sám bývalý výborný technický záložník. Práve Josef Hušbauer by mal byť v nedeľu hlavnom exekútorom, ktorý bude rozohrávať priame voľné kopy či rohy.

Slavii Sýkorová štandardnej situácie pomohli v záveroch zápasov s Plzňou a Teplicami, vďaka nim prevrátila nerozhodný stav na svoju stranu a zvíťazila . Teraz si bude musieť poradiť bez Sýkoru. Ako to vyrieši?