Pred reportérmi sám šprýmoval, že ho deti Samantha (10) a Charlie (8) poznajú skôr ako postavu zo zostrihov na YouTube než ako súčasného profesionála.

Lenže pozor! Štyridsaťjedenročná Američan Woods sa po všetkých svojich průšvizích ešte nemusí sťahovať do športového domova dôchodcov alebo snáď do liečebne dlhodobo chorých.

Pri svojom prvom štarte po desiatich mesiacoch sa medzi osemnástimi účastníkmi zraze hviezd zvaného Hero World Challenge delil o deviate miesto . Porazil svetovú jednotku Dustina Johnsona či kométu sezóny Justina Thomasa, víťaza posledného majorovi PGA Championship a prvého muža seriálu FedEx Cup.

Napriek sobotňajšom trampotám (päť bogey na úvodných desiatich jamkách) si vyleštil celkové skóre na úctyhodných -8.A predovšetkým, svete, div sa, pôsobil ako zdravý človek. Nie ako troska, ktorú policajti v máji zadržali na Floride s podozrením na riadenie auta pod vplyvom návykových látok.

Neskôr sa zistilo, že mal v tele zmes piatich liekov proti bolesti, nespavosti a úzkosti. Kdekto pochyboval, že sa ešte niekedy vydriapu z priepasti, do ktorej sa zrútil po smrti milovaného otca, prevalení kolosálny nevery, rozvodu, ďalších rozchodoch a lavíne zdravotných patálie.

Veď od jeho posledného triumfu na majorovi uplynulo skoro desať rokov. Na podniku PGA Tour zvíťazil naposledy v roku 2013. Napriek tomu sa svojho času najslávnejší a najzámožnejšie športovec planéty znovu pokúša vystúpiť z temnôt.

Na Bahamách naznačil, že sa jeho telo aj myseľ podarilo opraviť.Jeho švih pôsobil sviežo a pružne. Lopty mu od driveru svišťali rýchlosťou 290 kilometrov za hodinu, vo vzdialenosti nezaostával za mladšími sokov.

“Na odpalisku sa mi darilo lepšie, než som očakával, zvlášť čo sa dĺžky týka. A podarilo sa mi veľa výborných patov, “lebedil si.

” Nevyzerá, ako by sa vracal po toľkých problémoch. Je v pohode, “poznamenal Andy North, dvojnásobný majster US Open a teraz analytik ESPN.

Woods si pochvaľoval, že mu pomohli súperi, ktorí ho v pokuse o comeback podporujú:” Volajú mi a píšu. Povzbudzujú ma. Jazdí za mnou domov, kde súťažíme okolo greenu a na ňom.To priateľstvo je báječné. ”

Sám býval odmeraný, postupne však topí, čo sa prejavilo napríklad pri minuloročnom Ryder Cupu, pri ktorom slúžil ako pobočník kapitána amerického tímu.

Bolo by nerozumné vynášať ostré súdy a smelé predpovede po jednom nie práve najprestížnejším podniku. Avšak Woodsovo počínanie na Bahamách, kde mu osobne fandil aj tenisový macher Rafael Nadal, posilnilo v jeho fanúšikoch vieru v Tigrova vzkriesenie.

“Nenechajme sa príliš uniesť,” citoval web ESPN.com Woodsová nosiča palíc Joea Lacave. “Vlani sme mali podobné pocity a potom…Ale páčilo sa nám, čo sme v závere týždňa videli, že?Rozhodne sa našlo viac dôvodov na optimizmus. “