Že by zlé znamenie pred úvodným štvrťfinále Ligy majstrov na ihrisku Juventusu? Ale kdeže. Real pred týždňom zápas zvládol na jedničku, vyhral v Turíne 3: 0.

A tak Zidane môže smelo myslieť na métu, ktoré pred ním dosiahli iba dva tréneri. Len taliansky elegán Carlo Ancelotti a už zosnulý Angličan Bob Paisley dokázali vyhrať najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž trikrát.

Snáď nikto neočakáva, že by v stredu večer Zidanov Real doma zbabral odvetu a neprešiel do semifinále. Vyzerá to, že holohlavý Francúz jednoducho pozná recept, ako v Lige majstrov uspieť.

Pritom to zdanlivo nedáva logiku. Je mu ešte len štyridsaťpäť, Real koučuje tretí sezónu a za chodu sa učia, ako trénovať na jednej z najslávnejších futbalových adries sveta.Ako zvládať zložitosti profesie, do ktorej sa mu pôvodne vôbec nechcelo.

“Svoju budúcnosť som videl inde,” prezradil už niekoľkokrát. Kde? To sám dobre nevedel. Keď sa rozlúčil so skvelou hráčskou kariérou neslávnu hlavičkou do hrude talianskeho stopéra Materazziho vo finále majstrovstiev sveta, hľadal sa. V Afrike pátral po koreňoch vlastnej rodiny, cestoval, venoval sa charite. Ale nakoniec mu futbal začal chýbať. Viac, než si myslel.

“Najskôr som chcel robiť niečo iné, ale potom mi došlo, že v živote potrebujem výzvy,” vysvetľoval. Pripravil som sa na ne, začal trénovať. A teraz som spokojný, že to tak je. ”

Aby nie!V Realu dostal na starosť béčko v tretej lige, a aj keď s ním vyhral len necelú polovicu zápasov, zverili mu kluboví šéfovia na začiatku roka 2016 tím dospelých.

Trénerská zelenáč nesklamal. Výpočet trofejí, ktoré za dvadsaťosem mesiacov dobyl, ohromuje: dvakrát Liga majstrov, dvakrát majstrovstvá sveta klubov, dvakrát Superpohár UEFA, raz španielska liga, raz pohár.A presne 100 víťazstiev zo 137 odkoučovaných zápasov.

Preto Zidane prežil aj mizériu, ktorá by možno inému trénerovi v Reale zlomila väz: počas januára prežil obdobie, keď zo šiestich zápasov vyhral len dva a vypadol z domáceho pohára s Leganés.

Preto zatiaľ nie je taký prúser, že v lige stráca na Barcelonu pätnásť bodov a je až štvrtý.

Keď tretíkrát v rade poťažkať himalájsky pohár, bude mať zase pokoj. V stredu na to zrejme urobí ďalší krok.