Liverpool ohrozil štvrtú domácu porážku Chelsea v rade. V predchádzajúcom kole Swansea prvýkrát vyhorel, potom upustil z ligy a anglických pohárov. “Je to stále dobrý tím a stále som dosť dobrý tréner. Nemá to nič spoločné s poslednými tromi zápasmi, “povedal Klopp po sobotňajšej strate s Wolverhamptonom.

“Sú trochu ako zranený zviera,” povedal Conte, ktorý sa v počiatočnom zápase na Anfield Road po prvýkrát vrátil k cieľu. Liverpoolova soľ vyplavená Davidom Luizom, ktorý prekonal bezmocného Mignoleta z priameho kopu.

Liverpool sa vrátil v druhom polčase, keď sa priblížil Georginio Wijnaldum.Pred chvíľou bol Firmino veľkou šancou zlyhať, ktorý prekonal polovicu skrytú bránu Chelsea.

Po loptičke s Matipo, ktorý Costa urobil slučku, bol loptu braný a po citlivom kontakte sa dostal na zem. Strela na brankovom brankári Mignolete, ktorý chytil šesť zo štrnástich trestov, ktorým čelil v Premier League. Napriek strate, Chelsea opäť zvýšil vedenie.Jej hlavní konkurenti zo severného Londýna totiž zaváhali – Arsenal i Tottenham stráca na prvé miesto už deväť bodov.

Hrať jeden polčas nestačí

Bolo to neuveriteľné. Watford, ktorý v lige tápe a naposledy a v nej vyhral desiateho decembra, vodil futbalistu Arsenalu na jeho vlastnom štadióne ako Zacka.

polčasovej štatistiky budiz dôkazom: Strely 3-9, strely na bránu 0-6 a skóre ? 0: 2.

Hostia chytili svojho súpera s dvomi gólmi za pätnásť minút.Tečovanou strelou najskôr prekonal Čecha obranca Kaboul, z dorážky vzápätí zvýšil náskok útočník Deeney.

Arsene Wenger to všetko sledoval z tribúny, kde si odpykával druhej zápasu zo svojho čtyřzápasového trestu za strkanie do rozhodcu. A on neveril jeho oči, ale jeho Arsenal sa nezhodoval v prvom štvrťroku tohto roka.
úplne iný obrázok ponúka druhú polovicu. Arsenal ožil s príchodom striedajúceho Walcotta, ale za žltú múrom z obrancov Watfordu trpezlivo odrážal nápor domáce ofenzívy brankár Heurelho Gomes. To ho predstihol v roku 58.minútu Iwobi, ale brazílsky brankár stále odolával. S pôžitkom sa Perez zlomil do baru, zvyšok pokusov “Cannon” sa vymanil s vlastnou pomocou a sledoval Watfordovo prvé víťazstvo v novom roku.

Nie ďalší severný tím bol neúspešný. Tottenham len umožnil Sunderlandu strieľať trikrát, ale nezaznamenal 14 gólov. Missless draw ho posunul na druhé miesto pred Arsenalom.

Jeho tréner Sam Allardyce oslavuje svoje prvé víťazstvo v sezóne.Vedie Crystal Palace z Vianoc a prvé tri body bojovali na kurze Bournemouth vďaka obrancovi Defendantovi Danne a útočníkovi Bentekeovi.

Už druhýkrát v rade zvíťazili futbalisti Swansea, ktorí po skalpu Liverpoolu prehrali Southampton 2: 1, West Brom remizoval na ihrisku nováčika z Middlesbrough 1: 1.

Stále hlbšie naopak tabuľkou klesá Leicester . Po strate v Burnley, ktorý vyhral piaty domáci zápas, anglický šampión má iba dvojbodový náskok nad zostupovou zónou. S dvadsaťjeden bodmi získal v dvadsiatich troch zápasoch, je najhorším hereckým šampiónom v najvyššej súťaži.