Rovnako ako Perth Glory sa vrátili na vrchol rebríka po tom, čo spojili dva bojy, ak niekedy trochu roztrieštené, vyhrali dlhú a znepokojujúcu nevinnú šnúru, ságu o platových čiapočkach, ktorá visí nad ich hlavami ako otrasný búrkový oblak Kvapky o niečo nižšie.

Keď sme reagovali na tvrdenia FFA, že vážne platové obmedzenia porušujú, Glory teraz čaká odpoveď a možný trest, pretože vie, že odpočítanie premiérskych bodov je príležitosťou – a mohlo by to byť dostatočne veľké odpočítanie za to, nadbytočné.

Ak sa rozhodnutie neprijde v najbližších niekoľkých hodinách, je to trochu slona pre trénerov Glory a hráčov (vrátane centrálnej postavy Andyho Keogha), aby to ignorovali, najmä pred veľkou hrou proti najlepšiemu tímu tímovej ligy , Sydney FC, ktorí stále víc chytajú po víkende, keď Adelaide utekal.

Ale čo iné môžu hráči Glory robiť?Po sezóne, v ktorej väčšina z nich očakáva, že budú kedykoľvek upadať, sú stále prvé (aj keď už mali jednu ďalšiu hru, že spoluhráči víťazstvo) s len troch zostávajúcich zápasov a premierská doska je stále na chytanie.Sláva musí nájsť odhodlanie držať svoje oči od pachyderm a na cenu.Wellington je skalný moment Wellington je dve knockout 3-0 domáce straty v posledných dvoch zápasoch ťažko ponúka dobrú prípravu na finále futbal a, spolu S potvrdením, že útočník Joel Griffiths pretrhol jeho predné krížové väzivo, dali veľký náraz do Wellingtonovho šance na nárok na svoju prvú Premierovu dosku. Snáď ako dôsledok takýchto frustrácií Vince Lia a Alex Rodriguez načrtli tento týždeň trúchlivej tréningové stretnutie, keď nútil kapitána Andrewa Duranteho, aby sa medzi nimi presvedčil ako mokrý pes.Nič tu nevidí, uistil Ernie Merrick a bolo by hrubé pochybovať o tom, lebo bol celý rok rovné, rovné strelec.

Merrick naozaj dodal, len podozrenie, že tieto príznaky agitácie sú povzbudzujúce, pretože ukazuje, že duch v tábore je vysoký a že Wellington sú ochotní zbaviť sa ich “pekného chlapca” Aby sa lepšie zvládli vo finále.

Pripomína mi, ako veľa vecí v živote, Rockyho filmu, s Wellingtonom, ktorý hraje eponymný hrdina počas doby, kedy preteká Apollo Creed na pláži, obaja muži v postriekaných šatách a dlhý atletický Ponožky, scéna takého brómantického, homoerotického majestátu, ktorý súperí s volejbalovou scénou v Top Gun.

Bod sprintu na pláži, spomeniete, je pomôcť Rockymu znova objaviť oko tigra, pretože nič ti neopravuje lepšie bojové zápasy proti brutálnemu dierovaciemu stroju ako behu pozdĺž Pláž s priateľom. Wellingtonov súper v nedeľu, Melbourne City, samozrejme nie sú Clubber Lang, ale tak ďaleko odolávali ich prirodzenému sklonu k vypadnutiu, keď sa používalo teplo a stále sú na sedadle vodiča. Šiesty, takže veľa hrať.Wellington bude musieť byť v najlepšom vyhrať. Odvážim, že budem potrebovať oko tigra. Tiki-taka je jedným zo spôsobov, nie spôsobom, že minulý týždeň sa stalo, že najlepší futbalový tím v liga, ktorý uprednostňuje prechádzanie lopty do siete, je trochu ironický S gólom Awer Mabil nesúcim dlhý lopta.

Pri niektorých kysnutých hroznach Adelaide boli o tom hlúpo, pretože boli o ich vysokom počte žltých kariet (7-0 proti Blues), čo viedlo Grahama Arnolda k záveru, že United úmyselne spomaľuje Sydneyovu hru s cynickým fauly.

Josep Gombau to ani nespochybnil ani tým, že povedal: “V tejto fáze sezóny je dôležitejšie získavať body, než ako hráme”. Aj on má pravdu.Na rovnakej poznámke spôsob, akým tento gól Mabil ukazuje, že hoci môže byť dobré mať štylistickú predvolenú hodnotu, je lepšie, aby sme sa dokázali prispôsobiť hre po ruke a vziať ceste do cieľov, Route One alebo inak.

Dokonca aj Barcelona sa vzdialili od čistého tiki-taka a sú pravdepodobne príjemnejšie, aby sa na to pozerali. Bude zaujímavé vidieť taktiku Adelaida proti Brisbane doma, kde bude na nich, aby nastavil tón.To znamená, že Brisbane je A-League životy sa spoliehajú na to, že víťazstvo, takže ich nevyhnutné hľadanie cieľov môže hrať do Adelaide ruky.Finkler nos na cieľ

Vzhľadom k kvalite gólov, ktoré on skóroval v priebehu rokov – a on skóroval tri V jeho posledných dvoch hrách – je to zázrak, že Gui Finkler z Melbourne Victory nemá častejšie, než on robí.

Namiesto toho, keď jeho 15 gólov v 62 hrách ukazuje, on bol viac spokojný hrať servant; Znalý Jeeves dáva darčeky na strieborné podnosy pre Woosters jeho tímu tešiť.

Ako taký je lídrom lídra v asistente, s 10, nasleduje Thomas Broich a Aaron Mooy na osem. (Zaujímavosťou je, že z prvých 11 “asisters” v lige, Mooy je jediný austrálsky, ktorý hovorí niečo o tom, ako hľadáme inde pre našich hráčov, čo by samo o sebe mohlo povedať niečo o tom, ako trénujeme mladých).

Ale čím viac Finkler má šancu na ruku, čím myslím jeho nohu, tým lepšie pre víťazstvo; Nielen pre ciele, ktoré môže priniesť, ale nerozhodnosť, ktorú sa bude klásť na obhajcov, ktorí budú čoraz neistý, či prídu na neho a riskujú otvorenie priestoru za sebou, alebo sa postavia a riskujú, že strieľa.

Kevin Muscat bol potešený Finklerovou podporou vo forme a určite bol včasný.Viac z toho istého by malo vidieť Víťazstvo vidieť Newcastle doma s priestorom na náhradné.Jets bolo známe, že dávajú víťazstvo v minulosti, ale s hlavnou výhrou v pamiatkach víťazstva, mali by to hádať in.Bulut na modrej oblohe Západ slnka Sydney Wanderers je A Nepoškodzujúca katastrofa, ale spolu s protirečivou formáciou Ligy majstrov v strednej sezóne prišiel stredomorový príchod útočníka Kerema Buluta z Európy do istej miery.

Poločasný strelec proti FC Soulu v Ligy majstrov, Bulut, v šiestich hrách A-League, skóroval päť gólov, aby sa poháňal na vrchol Wanderers ‘gól-skóroval pred Tomi Juric , Ktorý má iba tri góly zo 13 zápasov. Tento stav a Juricov otvorený gól minulý týždeň minulý týždeň minulý týždeň minulý týždeň v Melbourne prináša snímku sezóny Wandererov.Ale Sydney-narodil Bulut – ktorý strelil deväť gólov v 11 zápasoch pre tím Austrálsky pod-19 v 2010 U19 Ázijské pohár – konečne poskytol Wanderers s konzistentným cieľom hrozby a jeho konverzie a práce-sadzba by zvýšila jeden , Ak nie oboje, obočie Ange Postecoglou.

Wanderers predstavuje príbeh vykúpenia pre Buluta, ktorý ako 19-ročný bol obvinený z trestných činov súvisiacich s gangom.A zatiaľ čo táto farebná história môže skutočne apelovať na niektorých z najchudobnejších priaznivcov Wanderers, dodnes dokazuje, že ak môže pokračovať v držaní minulosti za sebou a pokračovať v hľadaní siete, jeho budúcnosť vyzerá jasne. P> Melbourne Victory vs Newcastle Jets, AAMI Park, Melbourne, 19.40pm

Perth Glory v Sydney FC, štadión, Perth, 9.45pm Adelaide United vs Brisbane Roar, Coopers Stadium , Adelaide, 17:00 Central Coast Mariners, vs Western Sydney Wanderers, Central Coast Stadium, Gosford, 19:30

Melbourne City vs Wellington Phoenix, AAMI Park, Melbourne, 17:00