Nie každý, kto prispel k bohatej tapisérie histórie Masters bude na Augusta National v tomto týždni. V prípade, že Jack Burke Jr, jeho neprítomnosť je na jeho vlastné. & Nbsp; popudu

Niekedy nemusíte navštíviť významné miesta sa stretávajú významné ľudí. V drevom obloženej kancelárii atraktívne golfové palice na rušnej predmestí Houstonu sa 94-ročný Burke sa odráža na jeho Masters triumf z roku 1956.Bude najstarší žijúci držiteľ Green & nbsp; Jacket, ale za to, že Doug Ford, v roku 1957 víťaz, je jeho nadriadený 176 days.Masters 2017: Uchádzači a zvonku sa pozerať, od Johnson Luck Prečítajte si viac

Burke prevládali na tom istom nedeľu pred 61 rokmi, kedy sa vtedajší amatérsky Ken Venturi, ktorý viedol v prvých troch kolách, klesol na 80. “stál som na jamkovisku vedľa Douga Ford,” hovorí Burke. “Povedal som,, Doug, budem mať 77 a vziať svoje boty.’To fúkal vietor 50mph, pršalo, vedel som, nemohol som sa dostať na 1. zelene na dve časti. Nikdy som nebola na 2nd v dvoch s ničím; Išiel som cez zelené s piatimi železa. Na 4th, par tri, Trafil som vodiča klin potom sa putt.Myslel som, že Ježiš Kristus bol na taške v tomto bode.

“Na 17., môj partner Mike Souchak sa ku mne otočil a povedal:, Títo chalani padajú mŕtvi tam zpátky.’Měl som 25 stôp putt s piesok fúkania bunkrov. Hral som veľa piesku zelených v mojom živote, takže som vedel, ako rýchlo by putt byť. Trafil som ten putt, v skutočnosti myslel, že tam bol len na pol cesty, a to šiel mi poslať jednu pod par.

“Išiel som na poslednej jamke s šanca, pomyslel som si. Trafil som svoj druhý v bunkri, pretože vietor fúkal tak tvrdo, že keď som vynechal, že odišiel, môj čip výstrel bol nikdy zostať na zelenú. Ja som moc starostlivosť je v bunkri. Dostal som ho odtiaľ a urobil ďalší putt.Venturi mala 30 stôp putt na poslednú zviazať, ale on ju minul. Nebolo cinch pre mňa to bola len diera by diery riešenie. “

Kontrola, za $ 6,000, bol prinajmenšom platné. Keď vyhral US PGA Championship, tiež pred 61 rokmi, platba odrazil. Jeho kariéra bola naštartovala za mimoriadnych okolností, s pomocou člena v klube River Oaks, ktorý identifikoval talent mladíka, ktorý bol US Open súťažiaci vo veku 18.

“Bol som v caddy yard, odnosné tašky na 85 centov, “spomína. “Nemal som žiadnu ambíciu robiť niečo v golfe s výjimkou,nést tento vak dnes.’Prostě som to všetko naučil z pozorovaní lepšie hráča, keď som bol caddying. V súčasnej dobe jazdí toľko vozíky.Že naozaj nie je vec pre mladý človek robiť, pretože sa dostanete do problému príliš skoro. Ak stlačíte plátok, chcete nejaký čas prísť na to, ako to zastaviť pred ďalším výstrelom.

“Bolo po vojne. Šatne muž, Oscar Collins, bol môj dobrý priateľ a môj otec. Spýtal sa ma, čo som chcel robiť. Povedal som mu, že som 300 $ vo vrecku a to je všetko, čo som vlastnil. Išiel k jednému z členov a povedal:, Malá Jackie má nejaké problémy začínajú. ‘Ten človek dal Oscara bianko šek a povedal, že som to vyplniť. Urobil som to za $ 2500 až ktorý dostal ma ísť. “

Burke nikdy nehral v Open Championship. “Ak túto udalosť vyhral, ​​bolo $ 500. Ak chcete získať tam bol $ 2,000.Že nikdy sa pridať ku mne. Ben Hogan šiel, pretože banda milionárov ho poslal tam. A vyhral. “

V prípade, že je pochopiteľné, že Burke môže uchovávať tieto živé spomienky na kultový časoch, že má aj naďalej takú múdrosť, čo sa týka golfu ako celok je veľmi roztomilé.

Táto je to človek, ktorý považuje Hogan, Sam Snead, Byron Nelson, Arnold Palmer a ďalších členov aristokracie Golfové ako priateľmi.Len nepýtajte Burke rozoznať najväčší všetkých čias. “Nevidím, že majú čo do činenia s ničím,” hovorí. “A ja neviem, ako to dokázať.”

Na klubovne múru v klube majstrov v Houstone, ktorý Burke spoluzaložil, on a Palmer sú na obrázku v teplom objatí na majstrov Augusta večera, že v roku 1956 víťazom už navštevuje.

“Čo sa stane sa dostanete na miesto, kde ste ani poznať hráča,” Burke vysvetľuje Masters. “Nepôjdem späť, je to príliš ťažké; musíte ísť 150 míľ [z Atlanty] jednu večeru. Nevidím dôvod, prečo to teraz. “

Aj ponuka Augusta National je o $ 10,000 za výdavky nestačí Burke zmeniť svoj postoj.Vyvodenie je, že tento majster, ktorý zdieľa Augusta skrinka s Tiger Woods, nebola nikdy zvlášť predaných na najexkluzívnejšie golfovom klube na svete.

“Páči sa mi, golfové ihrisko,” hovorí. “Som celkom veľa pre rodinný klub, som si prial, aby si otec hral so svojimi deťmi.”

Burke najsilnejší odkaz na to, že 81. Masters, je cez ďalšie minulej šampióna. Po ukončení hovoru zo spoločného priateľa, keď pomáhal ctižiadostivého golfista menom Phil Mickelson.

“Phil má proste neuveriteľný cit pre hru,” hovorí Burke. “Má tak veľkú dotyk okolo greenov, že dokáže zotaviť z takmer čokoľvek.Bol to gambler .He by staviť na dve muchy zostupujúcich múru v jeho počiatkoch.

“Prišiel sem, dal som hlavu putteru v pohári, pokladám ju, polož loptička na konci tohto hriadeľa a urobil kruh okolo otvoru 10 lôpt. Povedal som:, Keď dieru 100 v rade, budem vo svojej kancelárii. ‘On povedal:, Urobím to hneď.’ Povedal som:, No vy ste veľký hráč, za koľko budete ? to urobiť práve teď’On odpovedal:, Pre najlepšie večeru v Houstonu’Stýskalo sa mu po štvrtej loptu. Volal mi z Phoenixu o tri mesiace neskôr sa povedať, že to urobil. “

S tým prichádza žiariaci úsmev z Burke. Je to na úkor Augusta National, že sa už dostať ju stretnúť.